Dom bezpieczny dla dzieci

Radość z posiadania dzieci jest uczuciem nieporównywalnym do niczego innego. Jednak maluchy nie chcą grzecznie siedzieć w swoich pokojach i często cały dom staje się dla nich jednym wielkim placem zabaw. Dom przyjazny dzieciom to przede wszystkim dom dla nich bezpieczny.

Aby dzieci mogły zdrowo się rozwijać i nabierać doświadczeń życiowych, przestrzeń mieszkalna powinna być odpowiednio zabezpieczona. Chodzi tutaj głównie o to, by dzieci nie zrobiły sobie krzywdy.


Mając na uwadze bezpieczeństwo najmłodszych, lepiej jest zdecydować się na dom parterowy. W przypadku, kiedy dysponujemy budynkiem piętrowym, konieczne jest wykonanie odpowiednio szerokich i antypoślizgowych schodów, które należy zabezpieczyć stabilną balustradą. Piętrowa przestrzeń mieszkalna będzie także bezpieczniejsza, kiedy wchodzenie przez najmłodszych na domowe schody stanie się przez nas kontrolowane. Do powyższego celu świetnie nadają się specjalne płotki i barierki odgradzające dzieciom drogę do określonych stref domu.

Ponad bezpieczeństwo na schodach, powinniśmy także zadbać o inny jego wymiar. Podczas wyboru okien bierzmy pod uwagę te, które posiadają blokadę rozwarcia. Wykańczając wnętrza wybierajmy materiały nieszkodliwe dla zdrowia dzieci. Zaślepmy również gniazdka elektryczne i schowajmy przewody. W działaniach tych zachowujmy jednak umiar i zdrowy rozsądek, ponieważ maluchy szybko dorosną, a wybudowany i urządzony dom ma przecież służyć nam przez długie lata.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Agnieszka Jaros

Zdjęcia: Shutterstock

Polecamy Ci również

Zobacz także