Dom i ogród - trendy 2015

Dom i ogród - trendy 2015

Wiosna 2015 już tuż tuż! Kolorowe zdjęcia pięknych, ukwieconych balkonów, sielskich ogrodów i wygodnie urządzonych tarasów budzą wyobraźnię. Powstaje pytanie, co jest w tym roku modne, jak wiosna, lato i wczesna jesień 2015 mają wyglądać na moim balkonie, w ogrodzie czy na tarasie. Co jest modne, co wygodne i na co mnie stać?

drewniane meble ogrodowe

Ponadczasowa elegancja

To styl, który zapewnia nam dobre samopoczucie i komfort. W Kolekcji Ogród 2015 Leroy Merlin jest on reprezentowany najszerzej. Zaliczyć można do niego klasyczne meble drewniane, zarówno wykonane z drewna europejskiego, jak i egzotycznego, ratanu czy plastiku imitującego naturalne materiały. Architektura ogrodowa w tym stylu to przede wszystkim pergole o klasycznych, znanych wzorach zazwyczaj barwiona na brązowo lub zielono. Jeśli chodzi o dekoracje ogrodowe np. donice to ten styl reprezentuje się w modnych w tym sezonie kolorach ziemi, różnych odcieniach brązów, odcieniach szarości, bieli przełamanych zdecydowanymi barwami: fuksją, turkusem.

Powrót do natury - romantyczny vintage

To styl odwołujący się do coraz powszechniejszego trendu eko, a także do elementów wykorzystywanych w architekturze i wystroju ogrodów anglosaskich i skandynawskich. Tutaj dominuje kolor biały i naturalne drewno, kamień lub ich imitacja, a styl architektury ogrodowej ma nadawać naszej przestrzeni znamion sielskości i swoistej, XIX-wiecznej angielskiej romantyczności. Powrót do natury to również cała gama donic przeznaczonych do uprawy ziół w charakterystycznym rustykalnym stylu.

Let’s have fun

To nowoczesny styl, który stawia na „personalizację” otoczenia, proponuje innowacyjne, sprytne rozwiązania, nowoczesne wzory architektury ogrodowej i mebli, „krzyczące” kolory dodatków - np. wielkie limonkowe donice czy poduszki w kolorze fuksji. W tym stylu dominującą rolę przyjmuje trend, który polega na „przejściu” charakterystycznych elementów wnętrzarskich na zewnątrz. Balkon, taras i ogród to przedłużenie domu/mieszkania.

– W naszej najnowszej Kolekcji Ogród znalazły się bardzo ciekawe elementy wystroju przestrzeni zewnętrznej. Wspólnie z naszymi dostawcami (nie tylko z działu ogród) stworzyliśmy niecodzienną i jedyną na rynku gamę produktów drewnianych, które swoim wzornictwem nawiązują do wnętrz. Wycięte w płotach osłonowych i donicach owale, „łezki”, nieregularne wzory nadadzą naszym tarasom czy balkonom bardzo elegancki i niepowtarzalny wygląd. Jesteśmy przekonani, że naszym Klientom spodoba się pomysł i będziemy tę gamę rozszerzać o nowe wzory i kolory – mówi Monika Mochocka, szef produktu w Leroy Merlin i pomysłodawczyni linii produktów.

nowoczesne meble ogrodowe
krzesła i stół do ogrodu
skrzynki na kwiaty
meble wypoczynkowe do ogrodu
meble z technorattanu
stół do ogrodu
kanapa ogrodowa
meble wypoczynkowe
komplet mebli do ogrodu
meble ogrodowe

Większość produktów Kolekcji Ogród 2015 Leroy Merlin pochodzi od polskich dostawców. Drewno impregnowane jest preparatami najwyższej jakości, bezpiecznymi dla zdrowia ludzkiego i środowiska naturalnego.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Leroy Merlin

Polecamy Ci również

Zobacz także