Dom w twoim własnym, niepowtarzalnym stylu

0
Nowoczesna lampa
Lampa w salonie może być tradycyjna i dawać światło w określonym celu lub może być dekoracją samą w sobie.

Starannie dobieramy kolor ścian i tapet, rodzaje podłóg, oświetlenie, a przede wszystkim meble, firany, zasłony, narzuty, dywany i wszelkie dodatki, które razem tworzą niepowtarzalny i wyjątkowy klimat.

Przemyślane i funkcjonalnie dobrane elementy dekoracyjne oraz spójność stylu to niezwykła sztuka urządzania przestrzeni.

Zawsze elegancka i spokojna klasyka czy nowoczesna ekstrawagancja - wybór należy do właściciela i użytkownika wnętrza. Jego aranżacja w dużej mierze odzwierciedla charakter i usposobienie człowieka, jego nastawienie do życia i sposób bycia. Każdy więc urządza mieszkanie lub dom oczywiście funkcjonalnie, ale również ze smakiem. Liczy się bowiem przede wszystkim indywidualny i niepowtarzalny styl.

Wiele zależy oczywiście od wielkości przestrzeni, jaką mamy do zagospodarowania. Umiejętnie wykorzystać można jednak dosłownie każdy jej skrawek. Wiele osób ma wręcz wrodzony talent do wyczarowania czegoś z niczego, dzięki czemu np. stary i z pozoru bezużyteczny mebel nabierze świeżego wyglądu, nowego przeznaczenia i jednocześnie będzie dekoracyjnym elementem wnętrza. Ozdabiać je można rozmaicie - oczywiście przede wszystkim meblami (stylowymi lub awangardowo nowoczesnymi), urozmaicać kolorami ścian i nietypowym łączeniem barw, nietypowo drapowanymi firanami i zasłonami, a do tego - lustra, obrazy i fotografie, bibeloty, pamiątki z podróży i mnóstwo innych drobiazgów.

Są wśród nas tacy, którzy hołdują aranżacji w jednym stylu, wybierają więc np. meble i ozdoby antyczne, orientalne, kolonialne, inni zaś wolą sprzęt w formie prostej, oszczędnej w kształtach - na ścianach jedna lub dwie barwy, komponujące się z nimi dodatki. Jest też kolejna grupa użytkowników, którzy bardzo efektownie łączą różne trendy z własnymi upodobaniami. Taki aranżacyjny eklektyzm i pomieszanie stylów tylko pozornie sprawia wrażenie chaosu i miszmaszu, podczas gdy wszystko jest tu precyzyjnie przemyślane i starannie dobrane.

Każdy urządza więc wnętrze tak, jak lubi, bo to użytkownicy mają czuć się w nim dobrze przez jakąś część życia.

Oceń artykuł
3,22 / 9 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Elżbieta Cegła

Polecamy Ci również

Zobacz także