Domowy niezbędnik młodego kibica, czyli sen w świetle bramki

Domowy niezbędnik młodego kibica, czyli sen w świetle bramki

Sportowa gorączka ogarnia wszystkich, nawet najmłodszych widzów. W ferworze kibicowania przywdziewamy narodowe barwy i otaczamy się toną piłkarskich gadżetów. O najbardziej zapalonych małych kibicach nie zapomnieli również projektanci mebli. Przedstawiamy kilka wariacji na temat piłki nożnej, przeznaczonych dla dzieci.

tapczan do pokoju dziecka

Piłka (nie zawsze) jest okrągła

Pufy to jedne z elementów wyposażenia cieszących się największą popularnością zarówno wśród dorosłych, jak również dzieci. Dzięki łatwemu przenoszeniu mogą nieustannie wędrować między domowymi pomieszczeniami, zgodnie z wolą użytkowników. Doskonale uzupełnią barwny pokój dziecka, przechodni hol czy w końcu salonowy kącik telewizyjny. Siedziska pokryte skórą ekologiczną wypełniono miękką pianką, dzięki czemu mebel zyskuje na plastyczności i dopasowuje się do kształtu ciała. Słuszny rozmiar i kształt spłaszczonej kuli umożliwia siedzącej osobie przyjęcie wygodnej, niczym nieskrępowanej pozycji. Dodatkowym urozmaiceniem jest rodzaj tapicerki - siedziska imitujące czarno - białą piłkę są dostępne w kolekcjach marek Bowade i Miko-Pufy.

aranżacja pokoju dziecka

fotel dzieckaMistrzowski motyw

Detale nawiązujące do tematyki sportowej są również obecne w ofercie dziecięcych mebli wypoczynkowych. Kolorowe, nietuzinkowe nadruki oraz czarno - białe łatki to tylko niektóre z ekscentrycznych pomysłów projektantów. Dowodem na to jest styl wykonania sofy Bali (Bowade). Tapicerka w kolorze modnego oranżu wydaje się niemal stonowana w towarzystwie motywu przewodniego - wizerunku piłki otoczonej płomieniami. Tego typu sofa, będąca z natury prozaicznym meblem, z pewnością stanie się dumą każdego zapalonego młodego kibica. Nieco inna stylistyka została zaprezentowana w młodzieżowym tapczanie Galapagos (Bowade). Zewnętrzną, konstrukcyjną część mebla pokrywa lekko hipnotyzująca tapicerka, tradycyjnie wykorzystująca motyw piłki. Uwagę zwraca dizajnerski zagłówek w fantazyjnym, zaokrąglonym kształcie. Przedstawione na nim boisko i kreskówkowe wizerunki piłkarzy utrzymano w klimacie retro.

pufaSen w świetle bramki

Motywy piłkarskie w pogodnym wydaniu cieszą się dużą popularnością wśród projektantów dziecięcych mebli systemowych. Kolekcja Sport marki Baggi to rozwiązanie, które przemieni każdy kąt chłopięcego pokoju w sportowe boisko. Murawę imituje soczysta zieleń pokrywająca fronty mebli. Nie zapomniano również o detalach: perfekcyjnie odwzorowanych liniach boiska oraz ornamentach w kształcie piłki. Zestawowi Sport nie można odmówić kompleksowości: w jego skład wchodzą m.in. komody, regały, skrzynie oraz łóżko. Tak wyczerpujące wyposażenie pokoju nie pozostawi zatem wątpliwości, że mały rezydent szaleje za piłką. Należy jednak zachować umiar w doborze pozostałych elementów wystroju - jaskrawe meble stylizowane na boisko nie lubią zbyt krzykliwego towarzystwa.

Oceń artykuł
3,56 / 9 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: kelman.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także