Drewniana podłoga - zawsze modna

0
Drewniana podłoga - zawsze modna

Drewniana podłoga nigdy nie wyjdzie z mody. Owszem pojawiają się trendy, ale tylko jeśli chodzi o kolorystykę, czy wykończenie. Drewno zawsze pozostanie numerem jeden wśród podłóg.

Posiada niesamowity urok, który sprawia, że idealnie wygląda we wnętrzach w stylu klasycznym, jak nowoczesnym.

Miłośnicy podłogi wykonanej z drewna doskonale zdają sobie sprawę z jego zalet. Czując drewno pod stopami możemy czuć się bliżej natury. Dzięki niemu wnętrze staje się cieplejsze i przytulniejsze. Ponadto ten naturalny materiał posiada walory zdrowotne, drewno absorbuje nadmierną ilość wody, wytwarzając swoisty i bardzo zdrowy mikroklimat.

Ponadczasowy styl drewna - podłoga Torlys

Drewno nie wywołuje alergii, ponieważ jest w bardzo małym stopniu przetworzony. Niestety, drewniana posadzka nie jest wolna od wad. Lite drewno jest bardzo kapryśne i wymagające. Pod wpływem wilgoci lub temperatury zmienia swoją objętość. - O wiele lepiej niż lite drewno sprawdzą się drewniane deski wielowarstwowe Torlys Hardwood - mówi Maciej Wolniak, Brand Manager Torlys w Polsce. Ich specjalna konstrukcja, oparta na zastosowaniu rdzenia wykonanego z włókien drewnianych powoduje, że deska ma wyjątkową odporność na wilgoć i temperaturę. Za sprawą desek wielowarstwowych możemy mieć piękną, naturalną, ale przede wszystkim funkcjonalną drewnianą podłogę - dodaje.

Kolorystyka drewna

Na rynku dostępny jest duży wybór wzorów i kolorów drewna. Od rodzimych gatunków jak dąb czy buk, do bardziej egzotycznych jak drewno tekowe czy bambus. Producent podłóg Torlys oferuje aż 54 wzory gatunków drewna. Na wzór składa się gatunek zastosowanego drewna, kolor oraz stopień widoczności słojów. Miłośnicy klasyki z pewnością zdecydują się na podłogę w naturalnych odcieniach brązu, wykonaną z dębu, czy wiśni. Podążający z duchem czasu mogą wybierać w odcieniach bieli i szarości.

Idealnie podkreślone naturalne piękno

Efektywny wygląd podłogi nadaje jej jednolamelowa konstrukcja elementów. To znaczy, że warstwa wierzchnia jest wycinana z jednego kawałka drewna, co uwydatnia naturalny charakter i pokazuje piękne słoje drewna. Obecnie bardzo modne są wyraźne i duże wzory na podłodze, a także wyróżnienie poszczególnych elementów. Słoje są niepowtarzalne i bardzo dekoracyjne, dzięki czemu podłoga może stać się designerskim elementem. Ponadto wyróżnienie desek poprzez zastosowanie frezów nadaje jej charakteru i niesamowitej elegancji.

Długość dostosowana do wnętrza

Deski wielowarstwowe występują w różnych rozmiarach, dzięki czemu ich długość można dostosować do kształtu i wielkości pomieszczenia. Prawie dwumetrowe deski Torlys Everest Designer idealnie wkomponowują się w duże pomieszczenia. W mniejszych wnętrzach doskonale sprawdzą się krótsze i węższe, 160 cm deski Torlys Everest Elite lub 120 cm Torlys Everest Premier.

Drewno na podłodze towarzyszy ludziom od wieków. Wszystko wskazuje na to, że będzie tak jeszcze przez długi czas.

Cena: od 276 zł za metr kwadratowy z montażem Podłogi Torlys dostępne są w salonach Dekorian

Oceń artykuł
3,17 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: Torlys, Juicy Marketing

Polecamy Ci również

Zobacz także