Drewniane drzwi - jak wybrać najlepsze?

Drewniane drzwi - jak wybrać najlepsze?

Drzwi z nowej kolekcji "Natura Koncept Elegance" firmy Porta pozwalają zachować wspólną płaszczyznę skrzydła i ościeżnicy. Dzięki temu są nie tylko funkcjonalne, ale i wyjątkowo elegancko prezentują się we wnętrzu.

Drewniane drzwi firmy PortaPrzy otwartych drzwiach dobrze widać różnicę między rozwiązaniem standardowym, a bezprzylgowym (skrzydło zlicowane z ościeżnicą). Drzwi bezprzylgowe wyraźnie też "ocieplają" wnętrze.

Drzwi bezprzylgowe z linii "Natura Koncept Elegance", z ościeżnicą "Porta System Elegance" (szeroka listwa 80 mm), zawiasy chowane, regulacja 3D, drewno klejone wielowarstwowe, dostępne kolory okleiny: dąb, teak, czereśnia, palisander, wenge, heban, dąb bielony, orzech amerykański, cena skrzydła od 1093,47 zł.

Bezprzylgowa konstrukcja drzwi cieszy się obecnie sporym powodzeniem - zamknięte skrzydło i ościeżnica tworzą jednolitą płaszczyznę. To rozwiązanie sprawdzi się we wnętrzach zamkniętych, wąskich (powiększy optycznie przestrzeń podłogi) oraz wszędzie tam, gdzie drzwi są widoczne głównie od strony zewnętrznej. Firma Porta wyszła naprzeciw trendom, tworząc kolekcję drzwi bezprzylgowych "Natura Koncept Elegance", idealną dla osób wymagających estetyki w każdym detalu. Drzwi z tej serii pasują do wnętrz nowoczesnych, modernistycznych, w których dominują proste linie i jasne kolory. Zrobione z najwyższej klasy materiałów drzwi dostępne są w okleinie naturalnej, w bogatej kolorystyce.

Drzwi w harmonii z wnętrzem

Drewniane drzwi firmy PortaDrewniana stolarka drzwiowa we wnętrzu powinna być albo jak najbardziej zbliżona w kolorystyce do podłogi (może być nawet ten sam rodzaj drewna), albo dobrana na zasadzie mocnego kontrastu (np. do jasnej podłogi - bardzo ciemna). W tym wnętrzu udało się uzyskać harmonię poprzez przełamanie ciepłej barwy drewna szarościami (farba na ścianie i tkanina na meblu). Cokoły dobrano w odcieniu ściany (MDF lakierowany). Innym rozwiązaniem mógłby być cokół w kolorze i materiale drzwi oraz podłogi. Drzwi z przeszkleniami stosujemy często pomiędzy pomieszczeniami w sytuacji, gdy w jednym z nich nie ma okna i chcemy doświetlić np. przestrzeń pomiędzy pokojem z oknem a holem bez okna. Wtedy świetnie sprawdzają się matowe szyby. To wnętrze jest nowoczesne, więc drzwi, klamka oraz ościeżnice mają prostą formę bez zbędnych ozdobników.

Oceń artykuł
3,25 / 8 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Justyna Smolec, architektka, szefowa stylistów "DW" (Porta)

Polecamy Ci również

Zobacz także