Drewniane ściany wewnętrzne - nowoczesne deska elewacyjna

Drewniane ściany wewnętrzne - nowoczesne deska elewacyjna

Nie trzeba budować domu z drewna, żeby aby uzyskać jego klimat. Wykończenie ścian drewnem nie musi się również kojarzyć z przestarzałą boazerią, wyznacznikiem statusu w czasach komuny. Nowoczesna deska elewacyjna to świetna alternatywa i dodatkowe ocieplenie pomieszczeń.

Drewniany domDrewno jest bardzo wdzięcznym materiałem, nie tylko jako surowiec dla rzeźbiarzy. Równie ważną i wręcz niezbędną rolę spełniają w budownictwie, głównie jako drewno konstrukcyjne.

Tym razem warto przybliżyć jego funkcje dekoracyjne

Drewno na ścianach najczęściej jest kojarzone z boazerią, przestarzałym reliktem komuny, dlatego tak ciężko jest nam się przekonać do wykorzystania deski elewacyjnej jako wykończenia ścian. Domy drewniane mają swój niepowtarzalny klimat, którego cząstkę możemy zapożyczyć dzięki drewnianym profilom ściennym. Precyzyjnie wykonane pióro i wpust, zapewniają szczelne i estetyczne połączenie, jeśli zamontujemy je na ścianie zewnętrznej, będą stanowić dodatkowe ocieplenie budynku. Znacznie ułatwiony jest również montaż luster, szafek czy obrazków, nie ma konieczności wiercenia, wystarczy wkrętarka i wkręt do drewna. Oczywiście w przypadku gdy deska elewacyjna będzie znacznie obciążona zamontowaną szafką, należy uprzednio zadbać o jej właściwe przytwierdzenie do ściany.

Czytaj także: Pełna ochrona elewacji drewnianych z impregnatem marki Drewnochron

Mnogość i szeroki wybór kolorów farb do drewna sprawia, że nie trzeba ograniczać się jedynie do naturalnych barw, zielona deska to w tej chwili nie problem, oczywiście z zachowaniem wyglądu struktury słojów drewna.

Na co zwrócić uwagę, wybierając deski na elewacje?

Oprócz cech estetycznych i jakościowych, należy zwrócić uwagę na budowę deski, jeśli mamy do czynienia z deską szerokości powyżej 15 cm, konieczne jest aby profil posiadał ryflowanie na spodniej stronie. Jeśli deska będzie gładka, istnieje ryzyko skręcania się i wyginania w łuk przy zmiennych warunkach wilgotności wnętrza.

Zapraszam na stronę Deski elewacyjne

Oceń artykuł
3,63 / 8 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Vega

Polecamy Ci również

Zobacz także