Drewno w domowych przestrzeniach

Drewno w domowych przestrzeniach

Choć trendy wnętrzarskie ulegają ciągłym przeobrażeniom, pewne elementy wykończenia pozostają ponadczasowe. W dalszym ciągu chętnie korzystamy ze znanych, sprawdzonych materiałów. Szczególne miejsce w domowych przestrzeniach nieprzerwanie zajmuje drewno...

Remix - drewno w domowych przestrzeniach drzwi i boazeriaSolidne jak drewno

Drewno nadaje pomieszczeniom charakterystyczny, naturalny wygląd. Z powodzeniem stosujemy je więc w różnorodnych rozwiązaniach wnętrzarskich, łącząc niejednokrotnie gotowe, zakupione wyroby z elementami wykonanymi własnoręcznie. Walory praktyczne oraz łatwa dostępność surowca w branżowych sklepach lub bezpośrednio u producentów, dają nieograniczone możliwości tworzenia autorskich aranżacji. W każdym przypadku istotne jest, by użyte materiały składały się na spójną estetycznie, wygodną i trwałą całość.

Czytaj także: Wiosenne remonty rozpoczęte - liczy się dobry plan, a przede wszystkim ciekawe pomysły

- W domowych realizacjach wykończeniowych znakomicie sprawdza się płyta z drewna klejonego - wskazuje Agata Kozyr z firmy Remix, producenta wyrobów z drewna sosnowego. - Nie ulega ono wypaczeniom, pozostając na długi czas w niezmienionej, atrakcyjnej wizualnie formie. W efekcie, znajduje bardzo szerokie zastosowanie, składając się na dekoracyjne i funkcjonalne atuty komfortowego mieszkania.

Zrób to sam

Osobisty wkład w powstanie wystroju własnych "czterech kątów" zależy przede wszystkim od naszych umiejętności oraz wyobraźni. Niezbędne są przy tym: całościowa wizja, przemyślany plan działania, precyzyjne wykonawstwo oraz wysoka jakość narzędzi i materiałów. Decydując się na wprowadzenie do wnętrza pewnych autorskich rozwiązań, nie musimy od razu porywać się na skomplikowane zestawy meblowe, będące domeną profesjonalnych producentów. Właśnie drewno klejone dostarcza nam sporych możliwości samodzielnego kreowania wnętrz.

Czytaj także: Nowy wygląd mieszkania - zacznij od drzwi, najlepiej drewnianych

Regały ścienne, półki, blaty robocze, ścianki działowe, skrzynie, proste szafy czy stoły stanowią znakomite wyzwanie dla domowych "złotych rączek". Możliwość korzystania przy tym z materiałów, których używają przedstawiciele branży meblarskiej sprawia, że wykonane we własnym zakresie elementy nie będą wizualnie odbiegać od reszty wyposażenia. - Dobrym sposobem na uzupełnienie aranżacji akcentami przyjemnymi dla oka i jednocześnie wygodnymi, jest wymiana plastikowych lub okleinowanych parapetów na te wykonane z drewna sosnowego i odpowiednio zabejcowane - dodaje Agata Kozyr z Remix.

Dobrze dobrać

Drewno sprawdza się dziś w każdym rodzaju pomieszczeń. Odpowiednio zaimpregnowane i pielęgnowane na bieżąco, coraz częściej wkracza więc także do kuchni i łazienek, gdzie narażone jest na codzienny kontakt z wilgocią. Dzięki skutecznemu zabezpieczeniu przed oddziaływaniem wody, można jednak spokojnie czerpać z jego walorów estetycznych, atrakcyjnie wkomponowanych w specyficzny wygląd armatury sanitarnej. W przypadku urządzania niektórych przestrzeni (takich jak poddasze), można też w różny sposób rozszerzać jego zastosowanie, np. dekorując ściany specjalną deską obiciową w formie boazerii.

Czytaj także: Naturalne drzwi wewnętrzne bez sęków, czyli prostota i minimalizm

Sztuka aranżacji wnętrz to również w dużym stopniu umiejętność łączenia rozmaitych stylów, trendów i materiałów w jedną całość. Nawet w nowoczesnych mieszkaniach, obok zaawansowanych technologicznie sprzętów, mogą występować atrakcyjne kombinacje bardziej tradycyjnych i bliższych naturze elementów, jak kamień, drewno czy akcenty roślinne. Trzeba jednak dobierać je ze smakiem i w oparciu o ich praktyczny wymiar. Efekt osiągnięty dzięki wprowadzeniu wybranych, nastrojowych motywów domkną, umiejętnie dopasowane, solidne, drewniane... drzwi.

Oceń artykuł
4,20 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Źródło: pointb

Polecamy Ci również

Zobacz także