Drzwi na wysoki połysk

Drzwi na wysoki połysk

Połyskliwe powierzchnie sprawiają, że pomieszczenie wydaje się większe niż jest w rzeczywistości. Praktycznym pomysłem na wprowadzenie takich powierzchni do naszych wnętrz są drzwi na wysoki połysk. 

Połysk w modzie

Meble i drzwi na wysoki połysk, po latach, znów są modne. W nowoczesnej odsłonie prezentują się w wielu kolorach i wzorach. Jednak przy ich wyborze warto zwrócić uwagę na funkcjonalność, trwałość i jakość wykonania.
Popularną metodą nadawania wysokiego połysku drzwiom jest lakierowanie lub pokrywanie ich akrylem. Metoda ta ma jednak wiele wad, które ujawniają się zarówno na etapie produkcyjnym, jak również w trakcie eksploatacji. Konieczność polerowania przy tradycyjnym lakierowaniu może powodować niejednolity połysk. Co więcej, lakierowane drzwi gorzej znoszą zarysowania. Często zdarza się również, że lakier odpryskuje.
Alternatywne rozwiązanie proponuje firma Interdrex, producent drzwi Interdoor, która do produkcji drzwi na wysoki połysk stosuje okleinę na wysoki połysk - Glossa. Wykorzystanie specjalnej folii sprawia, że odporność drzwi na uszkodzenia mechaniczne, odpryski i zarysowania jest dużo wyższa niż przy tradycyjnym lakierowaniu. Poza trwałością, okleina Glossa daje również gwarancję jednakowego blasku na całej powierzchni drzwi, nawet pod uszczelką.

drzwi na wysoki połysk

Design i funkcjonalność

Drzwi w okleinie na wysoki połysk Glossa to propozycja dla tych, którzy poza funkcjonalnością, poszukują oryginalnych projektów. Interdoor oferuje 6 standardowych kolorów folii, możliwych do zastosowania w 13 modelach drzwi. Tak szeroki wachlarz możliwości sprawia, że każdy znajdzie drzwi dla siebie i swojego mieszkania.
Folia stosowana przy produkcji drzwi w okleinie Glossa, nie blaknie wraz z upływem czasu.  Możemy zatem dowolnie i bez ryzyka zamawiać kolejne skrzydła mając pewność, że będą one w identycznym odcieniu, co poprzednie. Inaczej jest w przypadku drzwi pokrytych lakierem, które z czasem zmieniają kolor. Drzwi w identycznym wykończeniu, co podłoga i meble, to kolejna zaleta rozwiązania Interdoor, pozwalająca zachować jednolitą aranżację wnętrza. Cechą wyróżniającą drzwi tej marki jest także opcja wyboru okleiny drewnopodobnej – palisander glossa. 

drzwi na wysoki połyk - palisander

Najwyższe normy

Solidna konstrukcja i najwyższa jakość wykonania sprawia, że drzwi Interdoor służą swoim właścicielom przez lata. Co ważne, mając na uwadze troskę o środowisko naturalne, proces ich produkcji przebiega w zgodzie z naturą. Natomiast odpady są poddane recyclingowi. Dzięki zastosowaniu okleiny Glossa drzwi Interdoor cechuje nie tylko krótszy czas realizacji zamówienia, ale również atrakcyjna cena w stosunku do oferowanych korzyści.

- Zastosowanie okleiny Glossa o wysokim połysku skraca czas produkcji drzwi w odniesieniu do drzwi lakierowanych na wysoki połysk. Dzięki temu, że wieloetapowe lakierowanie nie jest konieczne, klient może szybciej otrzymać zamówiony model drzwi. To także dodatkowa korzyść dla portfela, gdyż drzwi pokryte błyszczącą okleiną są tańsze niż te, które otrzymują wysoki połysk innymi metodami – podsumowuje Michalina Kochanowska, marketing manager Interdoor.

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Interdoor

Polecamy Ci również

Zobacz także