Drzwi przesuwne ASTRO Lux - oszczędność miejsca w...

Drzwi przesuwne ASTRO Lux - oszczędność miejsca w...

W projektach pomieszczeń, w których duże znaczenie ma optymalne wykorzystanie przestrzeni, ciekawym pomysłem jest zastosowanie drzwi przesuwnych. Pozwala to na wygospodarowanie dodatkowego miejsca i optyczne powiększenie powierzchni mieszkania czy biura.

Drzwi przesuwne ASTRO Lux marki POL_SKONE

Model ASTRO Lux firmy POL-SKONE w systemie przesuwnym to rozwiązanie, które łączy funkcjonalność z nowoczesnym designem.

Dla projektantów wnętrz nie lada wyzwaniem jest optymalne aranżowanie pomieszczeń, tak aby uzyskać w nich jak największą przestrzeń użytkową. Dlatego też, już na etapie projektu warto zastanowić się nad zastosowaniem drzwi w systemie przesuwnym, zamiast tradycyjnych skrzydeł uchylnych. Takie rozwiązanie posiada wiele zalet - pozwala nie tylko wygospodarować dodatkowe miejsce, ale i w ciekawy sposób oddzielić od siebie poszczególne strefy domu. Wyjątkowo gustowną propozycją są skrzydła przesuwne z kolekcji ASTRO Lux firmy POL-SKONE. Wykończone naturalnym fornirem w niezwykły sposób łączą w sobie klasyczną elegancję drewna z innowacyjnym wzornictwem, nadając pomieszczeniom stylowego charakteru.

Czytaj także: Zauroczą stylem - drzwi ARGENT marki POL-SKONE

Mały metraż w wielkim stylu

W mieszkaniach o niewielkiej powierzchni drzwi przesuwne umożliwiają stworzenie efektownych, ruchomych ścian, które pozwolą uzyskać dodatkową, wolną przestrzeń. Dzięki takiemu systemowi bez problemu wydzielimy w domu różne strefy: roboczą, garderobę czy pokój dziecięcy. To doskonała propozycja dla wielbicieli dużych przestronnych kuchni, które w razie potrzeby można oddzielić od reszty mieszkania. Drzwi z kolekcji ASTRO Lux w systemie przesuwnym sprawdzą się w niewielkich mieszkaniach, nie tylko ze względu na aspekt funkcjonalny, ale także wizualny. Modele wykończone zostały naturalnym fornirem dębowym w kolorze hebanu, dębu europejskiego, orzecha ciemnego czy orzecha jasnego.

Kolekcja wyróżnia się bogatą paletą zdobień w postaci ryflowań. Składa się z 18 modeli w ramach których możemy wyróżnić 9 modeli pełnych i 9 modeli z przeszkleniami wykonanymi z matowego szkła hartowanego. Biegnące przez całą długość szklenie sprawi, że nawet najmniejsze pomieszczenia będą wyglądały lekko i jasno, dzięki swobodnemu dostępowi światła dziennego. Drzwi ASTRO Lux wprowadzą do pomieszczeń unikalny, nowoczesny styl, który w połączeniu z urokiem naturalnego drewna pozwoli podkreślić piękno pozostałych elementów wystroju wykonanych z tego surowca. Skrzydła można dopasować odcieniem do mebli czy ram okiennych. Ciekawą propozycją będzie też kontrastowe zestawienie koloru drzwi z odcieniem ścian i podłóg.

Czytaj także: Nowość! Moc możliwości - nowe kolory w kolekcji drzwi DECO marki POL-SKONE

Funkcjonalny system o najwyższej jakości

Firma POL-SKONE oferuje drzwi z kolekcji ASTRO Lux w systemie do zabudowy w ścianie, naściennym oraz naściennym Premium.

System montażu przesuwnego do zabudowy w ścianie pozwala na całkowite schowanie skrzydła w świetle ściany. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujemy przestrzeń, która pozostałby niewykorzystana w przypadku standardowo montowanych skrzydeł drzwiowych. Zwiększa to powierzchnię użytkową mieszkania i daje nam większe możliwości aranżacyjne. Najprostszą metodą na zamontowanie drzwi w systemie do zabudowy jest wmontowanie systemu przesuwnego w środek ściany kartonowo - gipsowej.

Innym równie praktycznym i efektownym rozwiązaniem jest montaż skrzydła w systemie naściennym. W przypadku tego systemu konieczne jest zamontowanie na ścianie specjalnej prowadnicy, po której przesuwane jest skrzydło drzwiowe. Szyna schowana jest w tzw. tunelu wykończeniowym w kolorze drzwi, dzięki czemu całość wygląda bardzo estetycznie. Należy jednak pamiętać, że otwarte drzwi przesłaniają fragment ściany, co uniemożliwia wykorzystanie jej w celach aranżacyjnych.

Czytaj także: Drzwi dynamicznych wnętrz - DYNAMIC VARIO firmy POL-SKONE

W przypadku montażu drzwi przesuwnych w systemie naściennym należy pamiętać o solidnym przymocowaniu konstrukcji ze względu na obciążenia i drgania skrzydła, które mogłyby prowadzić do jej poluzowania. Niezależnie od systemu na jaki się zdecydujemy, w przypadku kolekcji ASTRO Lux firmy POL-SKONE możemy liczyć na najwyższą jakość wykonania skrzydła. Drewniany ramiak obłożono płytami HDF fornirowanymi naturalną okleiną. Odporność drzwi na zarysowania i niekorzystne działanie promieni słonecznych podnosi ekologiczny lakier UV, którym pokryta jest cała powierzchnia skrzydła. Drzwi ASTRO Lux standardowo występują w wymiarach 70, 80 i 90 cm, natomiast na specjalne zamówienie istnieje możliwość wykonania drzwi o szerokości 100 cm.

Ceny:

  • System przesuwny do zabudowy w ścianie (kaseta 100 mm), ASTRO Lux; model W1S, dąb europejski; cena 1633 zł + 23% VAT
  • System przesuwny naścienny, ASTRO Lux; model W1S, dąb europejski; cena 1625 zł + 23% VAT
  • System przesuwny naścienny Premium, ASTRO Lux; model W1S, dąb europejski; cena 1529 zł + 23% VAT
Oceń artykuł
3,13 / 8 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Źródło: POL-SKONE

Polecamy Ci również

Zobacz także