Drzwi przesuwne - montaż

Drzwi przesuwne - montaż

Drzwi przesuwne mają tę przewagę nad tradycyjnymi drzwiami rozwieralnymi, że po otwarciu ich skrzydeł nie zajmują miejsca. To z kolei powoduje, że najchętniej stosuje się je na niezbyt przestronnych powierzchniach mieszkalnych.

drzwi przesuwne

Drzwi, które w czasie otwierania nasuwają się na płaszczyznę ściany lub na swoje drugie skrzydło, są szczególnie doceniane w wąskich korytarzach, ciasnych przedpokojach czy niewielkich holach. Bardzo często zamykają także sypialnie, które wcześniej nie były oddzielnymi pomieszczeniami oraz przysłaniają kuchnie, które użytkownicy postanowili jedynie częściowo otworzyć na salony. Ze względu na ich funkcjonalność oraz wysoką estetykę wykonania – drzwi przesuwne wykorzystuje się także w miejscach, w których istnieje możliwość zamontowania ich rozwieralnych odpowiedników.

drzwi przesuwne wewnętrzneAktualnie produkcja tych interesujących elementów wyposażenia wnętrz jest bardzo zaawansowana. Wytwórcy przywiązują wiele uwagi do komfortu obsługi drzwi przesuwnych, jak również do ich wyglądu zewnętrznego oraz dostosowania do indywidualnych potrzeb użytkowników. Zatem wybór tych produktów jest szeroki zarówno pod względem wizualnym, jak i rozmiarowym. Niemal każdy producent posiada w swojej ofercie możliwość wykonania drzwi na wymiar, w dowolnie wybranej kolorystyce oraz o dowolnym wzornictwie.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Agnieszka Jaros

Zdjęcia: Pol-Skone

Polecamy Ci również

Zobacz także