Drzwi wewnętrzne INTERSOLID

0
Drzwi wewnętrzne INTERSOLID

Styl klasyczny jest jednym z najpopularniejszych trendów w aranżacji wnętrz. Szerokie grono zwolenników zyskuje za sprawą swojej ponadczasowości oraz przytulnego charakteru. Drzwi INTERSOLID firmy POL-SKONE łączą w sobie podstawowe cechy klasyki - prostotę i elegancję, dlatego doskonale podkreślą tradycyjny charakter aranżacji.

Styl klasyczny otwiera szeroki wachlarz możliwości urządzenia mieszkania. Inspiracją mogą być polskie dworki szlacheckie, angielskie salony, czy francuskie buduary. Charakterystyczne dla tego stylu jest zachowanie umiaru i uporządkowanie, które nadają kompozycji elegancji i powagi. Królują w nim naturalne materiały - przede wszystkim drewno i kamień. Stylizowane meble i stolarka, z subtelnymi zdobieniami w postaci rzeźbień bądź okuć, nadają pomieszczeniom szykownego wymiaru. Drzwi INTERSOLID wpisują się w tą tradycyjną stylistykę linią wzorniczą oraz fornirowanym wykończeniem dostępnym w 14 kolorach.

drewniane drzwi wewnętrzne

Klasyczna różnorodność

Urządzając wnętrze inspirowane klasyką ważne jest zachowanie odpowiednich proporcji oraz podstawowych wyznaczników, takich jak prosta forma, harmonia i dobry smak. Ściany w klasycznych aranżacjach na ogół są utrzymane w stonowanej kolorystyce beży, kremów, szarości i bieli. Paletę barw wzbogacają różnorodne tkaniny na kotarach, poduszkach, czy obiciach. Charakterystyczna dla tego kierunku jest duża dbałość o detale. Często pojawiają się listwy wykończeniowe i ozdobne sztukaterie. Na podłogach nie może zabraknąć również dywanów, które efektownie dekorują i tworzą przytulny klimat. Aby klasycznej aranżacji nadać luksusowego wyrazu można wprowadzić do niej ozdoby w kolorze srebra, złota lub mosiądzu. Ponieważ wystrój ten jest ponadczasowy, warto zdecydować się na wyposażenie, które będzie nam służyło przez wiele lat. Zarówno pod względem praktycznym, jak i wizualnym warto wybrać pokrycie podłóg oraz stolarkę drzwiową i okienną z naturalnego drewna. Surowiec ten jest nieodłączną częścią takich kompozycji ze względu na swój szlachetny wygląd, a przy tym charakteryzuje się długowiecznością. Drzwi INTERSOLID firmy POL-SKONE są fornirowane, dzięki temu zachowują walory wizualne stolarki z litego drewna, a jednocześnie są atrakcyjne cenowo.

Klasycznie doskonałe

Drzwi INTERSOLID firmy POL-SKONE to kwintesencja klasyki. Charakteryzują się prostą formą, solidnym wykonaniem i wysoką jakością użytych materiałów. W ofercie dostępnych jest 9 modeli o pełnym skrzydle oraz 9 z przeszkleniami, co umożliwia dobranie wariantu adekwatnego do danego wnętrza. Poszczególne wersje drzwi różnią się od siebie ilością, kształtem i rozmieszczeniem rzeźbionych zdobień. Każda z nich ma subtelny charakter, co gwarantuje zachowanie harmonii przestrzeni. Przeszklenia drzwi są wykonane ze szkła ornamentowego lub gładkiego, dzielonego symetrycznymi szprosami w systemie POL-SKONE, które efektownie podkreślają klasyczną linię wzorniczą stolarki. W kolekcji INTERSOLID do wykończenia stosowany jest naturalny fornir. Wśród dostępnych wykończeń występują kolory o różnej tonacji, temperaturze barwnej i wzorze usłojenia. Orzech turecki czy ciemny oraz heban to najciemniejsze odcienie w palecie. Dedykowane są w szczególności do dużych i jasnych pomieszczeń, w których będą stanowić wytworny akcent. W mniejszych przestrzeniach lepiej sprawdzą się takie kolory jak klon, limba, czy jasny dąb. Wybierając odcień stolarki starajmy się dopasować go do innych gatunków drewna, jakie występują w aranżacji, aby uniknąć wrażenia dysharmonii. Pamiętajmy, że w klasycznym stylu nie stosujemy ostrych kontrastów. Dopuszczalne jest zestawienie kilku odmian drewna, jednak przejście między ich barwami powinno być łagodne.

INTERSOLID

Kolekcja INTERSOLID składa się z 18 modeli. Konstrukcja skrzydła opiera się na systemie przylgowym. Drzwi posiadają 2 zawiasy czopowe, wkręcane regulowane dostępne w szerokościach 60, 70 i 80 cm. W przypadku skrzydła o szerokości 90cm występują 3 zawiasy. Standardowo drzwi wyposażone są w zamek jednopunktowy, wpuszczany, o rozstawie 72 mm, na klucz (WK), na wkładkę (WB) lub do blokady łazienkowej (WC). Opcjonalnie można zmienić wymiary skrzydła oraz wyposażyć je w dodatkowe akcesoria, jak np. system przesuwny do zabudowy, osłonki na zawiasy, bulaje, kratki lub tuleje wentylacyjne.

Oceń artykuł
4,33 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Źródło: POL-SKONE

Polecamy Ci również

Zobacz także