Dulux ogłasza głęboki, szafirowy odcień granatu Kolorem...

0
Dulux ogłasza głęboki, szafirowy odcień granatu Kolorem...

Już po raz 9. międzynarodowy zespół ekspertów ds. kolorystyki marki Dulux ogłosił Kolor Roku, który będzie królował we wnętrzach na całym świecie. W 2013 będzie nim głęboki, szafirowy odcień granatu o nazwie Wielki Błękit, nawiązującej do krajobrazów podwodnych toni.

Dulux ogłasza głęboki, szafirowy odcień granatu Kolorem Roku 2013Wielki Błękit króluje we wnętrzach

Szybkie tempo życia wymaga od nas zwiększonych nakładów energii, dlatego coraz częściej szukamy i tworzymy miejsca wytchnienia. Wielki błękit - czyli Kolor Roku 2013 jest jak wizualny balsam na nasze codzienne troski i stanowi doskonały sposób na uzyskanie zbawiennej równowagi we wnętrzu. Ten spokojny, ale wyrazisty odcień został wyznaczony Kolorem Roku 2013 przez Colour Futures(TM), międzynarodowy zespół ekspertów marki Dulux.

Czytaj także: Modne kolory - szmaragdowy kolorem roku 2013! [GALERIA]

Wielki błękit to piękny, głęboki i zrównoważony kolor. Stanowi wyjątkowe połączenie szlachetności szafiru i głębi kobaltu. Urzeka swoją intensywnością i wyrazistością. To dość intensywny kolor, ale jednocześnie łatwo z nim żyć. Wnętrzom nadaje odprężający, przesycony spokojem i równowagą klimat.

Wielki błękit sprzyja aranżacji ciekawych, eleganckich wnętrz, które zaskakują głębią koloru i klasycznym wdziękiem. Ten bogaty granat jest także bardzo wszechstronny i doskonale łączy się z innymi kolorami - m.in. z jasnymi, ciepłymi barwami neutralnymi, z musztardową żółcią, szmaragdową zielenią, ciemnym bordo, brązem i turkusem.

Czytaj także: Najmodniejsze kolory 2013 wg Benjamin Moore! [GALERIA]

Wielki błękit idealnie komponuje się z meblami z jasnego lub ciemnego drewna o ciepłym odcieniu, naturalnymi tkaninami, elementami z wikliny, rattanu. Dzięki takim połączeniom osiągniemy przytulne wnętrze w stylu rustykalnym lub ekologicznym. Jeśli chcemy uzyskać bardziej nowoczesny charakter, powinnyśmy go zestawić z kolorami zimnymi, otaczając meblami i elementami szkła, stali czy betonu.

Wielki błękit, Kolor Roku to nr 90BB 09/186 w mieszalniku Dulux.

Oceń artykuł
4,44 / 9 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Dulux

Polecamy Ci również

Zobacz także