Dwie łazienki w jednym domu

0
Dwie łazienki w jednym domu

Zagospodarowanie dużego domu wymaga sporych nakładów pracy. Uzyskana w zamian swoboda aranżacyjna może pozytywnie wpływać na komfort korzystania z poszczególnych pomieszczeń. Czy dwie łazienki w jednym mieszkaniu to więc wyłącznie zbędna ekstrawagancja?

Madix - wanna MelfenRodzinne poranki i nie tylko

Dodatkowe instalacje sanitarne w oczywisty sposób zwiększają koszty urządzenia całości mieszkania. Część osób decyduje się jednak na luksus posiadania więcej niż jednej łazienki. Rozwiązanie takie pozwala uniknąć przynajmniej niektórych konfliktowych sytuacji, związanych ze wspólnym życiem pod jednym dachem. Łatwiejsza dostępność pomieszczeń wiąże się tu jednocześnie z zapewnieniem większej intymności przy ich użytkowaniu. Małżeństwo może więc zafundować sobie dodatkową łazienkę rodem z amerykańskich filmów, która dzięki połączeniu z sypialnią nie będzie bezpośrednio dostępna dla dzieci.

Zdarza się też, że w obszernym mieszkaniu organizuje się całą, wydzieloną strefę przeznaczoną dla ewentualnych gości. Natomiast dla niektórych domowników liczą się po prostu wyznaczniki prestiżowe, związane z wysokim statusem materialnym i chęcią przełożenia go na różne dziedziny codziennego życia. W każdej sytuacji warto maksymalnie wykorzystać walory takiej inwestycji, by nie pozostała ona jedynie dodatkowym wydatkiem.

Madix - bateria retroDwie łazienki, dwa światy

Łazienka musi przede wszystkim dobrze spełniać swoją rolę użytkową. Od jej lokalizacji i wyposażenia zależy wygoda korzystania. W przypadku posiadania dwóch pomieszczeń o tym samym przeznaczeniu, można jednak pozwolić sobie na zabiegi dekoracyjne, które nie są bezpośrednio związane z ich funkcjonalnością. - Część klientów poszukujących podwójnych instalacji sanitarnych decyduje się na zastosowanie ich w różnej oprawie, tworząc aranżacje o całkowicie odmiennej stylistyce - zauważa Sylwia Madyda z firmy Madix, zajmującej się dystrybucją wyposażenia łazienkowego znanych włoskich marek. - Popularnym ostatnio rozwiązaniem jest wprowadzanie do drugiego pomieszczenia gustownych drobiazgów lub całej armatury i ceramiki w stylu retro. W efekcie przestrzeń domową można wzbogacić o ciekawie urządzone miejsca, które niekoniecznie służą do czynności o identycznym charakterze. Tematyczne wnętrza to bowiem także dobry sposób na urozmaicenie sobie codziennej rutyny.

Nie tylko łazienka

Podstawę zawsze stanowi w pełni wyposażona łazienka, zapewniająca sprawność i wygodę dla wszystkich zabiegów higienicznych. Najlepiej, gdy jest ona usytuowana w dogodnej dla wszystkich mieszkańców lokalizacji, a jej wystrój ma przede wszystkim wymiar praktyczny. Więcej fantazji można natomiast wykazać, organizując alternatywny salon kąpielowy, nawiązujący właśnie do eleganckich trendów sprzed lat. Doskonale sprawdza się on jako miejsce, gdzie można odseparować się od przyziemnych problemów i odpocząć w przyjemnym otoczeniu.

Madix - bateria na wannęNa kojącą kąpiel w niepowtarzalnym klimacie w dużym stopniu składają się elementy wystroju, jak starannie dobrane zdobienia standardowych urządzeń sanitarnych, gustowne meble oraz odpowiednio dobrane dodatki i aromatyczne świece. Retro lubi przy tym przestrzeń. Jeśli dysponujemy dużym lokalem, możemy zaaranżować go na prawdziwą nastrojową strefę relaksu, w której wanna, umywalka, a nawet baterie czy przelewy stanowią jedną elegancką oprawę do tradycyjnego postrzegania funkcjonalności łazienki.

- Kolorystka, kształt, wzornictwo oraz wszelkie elementy wykończenia poszczególnych zewnętrznych instalacji łazienkowych możemy precyzyjnie dobierać do specyfiki stylu retro - dodaje Sylwia Madyda z Madix. - Ponadto różnorodny design dostępnych modeli np. baterii łazienkowych sprawia, że dawna, charakterystyczna stylistyka w rzeczywistości przybiera wiele możliwych form i odsłon.

Oceń artykuł
3,17 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: pointb

Polecamy Ci również

Zobacz także