Dywan do salonu

W starszych aranżacjach wnętrz dywan musiał być duży i bardzo ozdobny. Stawiano na jego wielkość, ponieważ to między innymi on, był wyznacznikiem zamożności właścicieli mieszkania. Aktualnie, dywan coraz rzadziej pokrywa znaczną część salonowej podłogi, jak również przestaje być intensywnie wzorzysty.

W nowoczesnych salonach dywan jest niewielki lub nie ma go w ogóle. Jednak kiedy jest – wnętrze staje się cieplejsze i bardziej przytulne. Najczęściej dywany stosuje się w określonych strefach wnętrza. Wówczas ich zasadniczą rolą jest wyznaczenie zakresu tych stref. Dywany rozkłada się przy kanapach lub fotelach wypoczynkowych, np. w tzw. kąciku telewizyjnym, czy rekreacyjnym. Przez wiele lat istnienia dywanów – zdecydowanie ewaluował ich ostateczny wygląd i forma.

Aktualnie, rzadko stosuje się dywany o intensywnym wzornictwie, czy zabarwieniu. Modne są raczej niewielkich rozmiarów chodniczki. Często jednobarwne, o stonowanej i spokojnej kolorystyce. Taka tendencja w produkcji dywanów sprzyja dostosowaniu tych elementów dekoracji podłogi do stylu i charakteru wnętrza. Wybierając dywan, zawsze powinniśmy bowiem analizować jego współgranie ze wszystkimi innymi elementami wystroju pomieszczenia. Szczególnie istotne jest, aby pasował do zasłon, tapicerki meblowej i innych tkanin dekoracyjnych, znajdujących się we wnętrzu.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Agnieszka Jaros

Zdjęcia: furniture.trendzona.com, decoration-ideas.org, devianthomedesign.blogspot.com

Polecamy Ci również

Zobacz także