Dzięki filtrowi kuchennemu możesz cieszyć się czystą...

Dzięki filtrowi kuchennemu możesz cieszyć się czystą...

Picie wody butelkowanej - czy to źródlanej, czy mineralnej - jest skutecznym i zdrowym rozwiązaniem, gdy szybko chcemy ugasić pragnienie. Wbrew powszechnej opinii, również tzw. kranówka może dołączyć do tego grona. Wystarczy tylko zastosować filtr kuchenny, a uzyskamy z własnego kranu zdatną do picia bez gotowania wodę o wysokich walorach smakowych.

Dzięki trzem wkładom filtrującym płynąca z naszych kranów woda zostanie oczyszczona z piachu, mułu, rdzy i innych zanieczyszczeń mechanicznych, a dodatkowo poprawimy walory smakowe i usuniemy chlor. Przyrządzone na bazie tej wody kawa, herbata czy zupa będą się charakteryzować bardzo dobrym smakiem. To prosty sposób na krystalicznie czystą wodę w naszym domu.

Wystarczy zastosować filtr, by "kranówka" była w pełni bezpieczna i zdatna do picia

Diabeł tkwi w rurach

Woda wodociągowa, która płynie z naszych kranów, jest oczywiście zdatna do picia. Z powodu chloru oraz zanieczyszczeń osadzających się w rurach trudno wyobrazić sobie miłośników jej spożywania bez wcześniejszego przegotowania. Zły stan techniczny rur wodociągowych powoduje przedostawanie się rdzy oraz innych zanieczyszczeń do wody. Właśnie dlatego montaż filtrów jest szczególnie zalecany w budynkach ze starszymi typami instalacji sanitarnych. W nowym budownictwie takie rozwiązanie sprawdzi się, gdyż woda płynąca z kranu jest mocno chlorowana. Urządzenie filtrujące montuje się w szafce pod zlewem kuchennym, dzięki czemu nie wpływa ono na wygląd pomieszczenia. Jedynym zauważalnym efektem jego obecności jest umieszczony na zewnątrz, na blacie kuchennym kranik, tzw. wylewka, a także świeża, czysta woda, która płynie prosto do naszych szklanek.

Czytaj także: Filtrowana woda zdrowia doda - filtry do wody marki Brita [ZDJĘCIA]

UST-M dla smaku

Filtr FS3 to produkt z nowatorskiej serii korpusów WFU. Ich przezroczyste klosze pozwalają na wizualną ocenę zanieczyszczenia wkładów, których szeroka oferta umożliwia dopasowanie ich konfiguracji do indywidualnych potrzeb użytkownika. Zestaw możemy uzupełnić o wkłady specjalistyczne usuwające żelazo, zmiękczające wodę, oraz bardzo dokładne wkłady z glinki ceramicznej (usuwają zanieczyszczenia większe niż 0,3 mikrometra). Obecne w podstawowym zestawie dwa wkłady sedymentacyjne usuwają z wody zanieczyszczenia stałe, trzeci wkład z węglem aktywowanym poprawia zapach i smak wody, a także eliminuje chlor oraz związki chloropodobne. FS3 WFU jest w stanie przefiltrować do 8 litrów wody w ciągu minuty. Nie trzeba przy tym bać się kłopotów natury technicznej - filtr ten jest łatwy w instalacji i montażu, a wymiana wkładów jest naprawdę prosta.

Filtr kuchenny FS3

Filtr podzlewozmywakowy FS3 WFU Przyłącze: 1/2" Wydajność maksymalna: 8 l/min. Stopnie filtracji: 3 Wymiary: FS3-14x43x36 cm Standardowy komplet wkładów: PS20, PS5, BL Cena: 199 zł Producent: UST-M www.ustm.pl

Oceń artykuł
3,71 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Sfera PR

Polecamy Ci również

Zobacz także