Ekologiczna, designerska mata podłogowa - wycieraczka

Ekologiczna, designerska mata podłogowa - wycieraczka

Już od progu pokaże gościom, że kochasz swój dom! Wycieraczka HUG RUG LOVE wyraża miłość do domu i dobrego designu nie tylko poprzez hasło, ale również miłość do środowiska dzięki recyklingowym materiałom oraz odpowiedzialnej produkcji. Oryginalny design prosto z Wielkiej Brytanii.

Wycieraczki HUG RUG zatrzymują do 95 % brudu na swojej powierzchni! Wymiary: 65 cm x 85 cm.

100% eco friendly: przyjazny środowisku proces produkcji odbywa się w UK, w fabryce zatwierdzonej przez Carbon Trust (czyli pod kontrolą i przy zachowaniu norm dotyczących wydostawania się CO2 do atmosfery), która dodatkowo korzysta z energii odnawialnej (pomp wodnych, energii słonecznej oraz farm wiatrowych) Warstwa wierzchnia maty wykonana jest w 80% z włókien bawełnianych pochodzącej z recyklingu t-shirtów i w 20% z zaawansowanych mikrowłókien wyłapujących brud. Baza tkaniny powstaje z włókien pochodzących z recyklingu plastikowych zakrętek oraz butelek PET, spód natomiast jest wykonany z przetworzonych opon samochodowych. Farby użyte do farbowania tkanin są pochodzenia roślinnego i mają certyfikat GOTS (Global Organic Textile Standard).

Maty można prać w pralce w 30 stopniach, nie wirować!

Dane techniczne i eko faktor

  • Materiał: bawełna z recyklingu, mikrowłókna, przetworzone butelki PET oraz zakrętki od butelek, przetworzone opony samochodowe
  • Użyta farba: farby roślinne - certyfikowane GOTS (Global Organic Textile Standard)
  • Design/produkcja: Wielka Brytania
  • Sposób produkcji: przy użyciu energii odnawialnej (pompy wodne, farmy wiatrowe i słoneczne), zamknięty obieg wody, kontola CO2 (Carbon Trust)
  • Wymiary maty: 65 cm x 85 cm
  • Pielęgnacja: prać w 30 stopniach w poszewce ochronnej z delikatnym płynem na 400 obrotów, nie wirować (pranie delikatne)
  • Zastosowanie: wycieraczka, mata podłogowa w kuchni, przy wejściu na taras, wyjściu do ogrodu, na zewnątrz i węwnątrz.
Oceń artykuł
4,33 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Źródło: Ecomateria

Polecamy Ci również

Zobacz także