Ekspresowa metamorfoza wnętrza - malowanie jednej ściany

Ekspresowa metamorfoza wnętrza - malowanie jednej ściany

Lato to idealna pora na gruntowne zmiany w wystroju. Dzień jest dłuższy, mamy więcej wolnego, a długie letnie wieczory aż proszą się o odpowiednią oprawę kolorystyczną. Może się jednak zdarzyć, że będzie nam szkoda czasu, energii lub zachodu na malowanie całego pomieszczenia. W tym wypadku idealnym sposobem jest pomalowanie tylko jednej ściany. Taki mały zabieg potrafi zdziałać cuda.

Musimy być gotowi na to, że odnowiona ściana stanie się niejakim centrum pomieszczenia, będzie ściągać spojrzenia i uwagę. W tym wypadku trzeba uważnie wybrać nie tylko odpowiedni kolor, ale też połysk i wytrzymałość pokrycia. Do tego celu najlepsza będzie farba PARA Elite Ceramic 4090, dostępna w szerokiej gamie barw i odcieni. Jej elegancki błysk typu eggshell przypominający skorupkę jajka doskonale wygląda na ścianie, dając niespotykany efekt.

Czytaj także: Kreacje Dekoral Fashion: Sypialnia w stylu eco

Malowanie jednej ściany to łatwe rozwiązanie dla ludzi znudzonych starym wystrojem

- Jeśli decydujemy się na zabieg pomalowania jednej ściany na inny kolor, jest to zazwyczaj wyrazista barwa - mówi Mariusz Kaperczak, Brand Manager PARA Paints w Polsce. - Dlatego bardzo ważne jest, aby wybrać farbę dedykowaną właśnie do intensywnych kolorów. PARA Paints Elite Ceramic 4090 dzięki zawartości ceramicznych mikrokuleczek wydobywa głębię barw i doskonale sprawdza się nawet w ciemnych odcieniach. Czerń, granat czy fiolet to kolory możliwe do uzyskania dzięki tej farbie - dodaje.

Po pierwsze kolor

Wszystko zależy od barwy, która dominuje w danym pomieszczeniu. Nie chodzi tylko o ściany - decydujące mogą się okazać meble albo dodatki typu zasłony lub ramy obrazów. Główna wskazówka brzmi: nowy kolor musi nawiązywać dialog z już istniejącym elementem. Na przykład, w błękitnym pokoju z brązowymi meblami można pomalować jedną ścianę na kolor kawowy. Wystrój momentalnie nabierze cech wysublimowanej elegancji.

Jeśli pomieszczenie jest całe urządzone w żywych, energicznych kolorach - np. zielone ściany i pomarańczowe dodatki - możemy stonować i zgłębić jego charakter przez zabawę z odcieniami. Jedna ciemnozielona ściana pomiędzy limonkowymi uspokoi nieco wnętrze, a przy tym nie wprowadzi dodatkowego chaosu w już i tak kolorowym pokoju.

Po drugie miejsce

Przy planowaniu remontu musimy pamiętać, by wybrać odpowiednią ścianę. Ściana o innym kolorze będzie skupiać uwagę, dlatego nie powinna być w dużej mierze zasłonięta, nawet drzwiami i oknami. W zależności od ustawienia mebli, najkorzystniejszym wyborem może być albo ściana prostopadła do wejścia lub naprzeciw okien. Warto zobaczyć, która strona pokoju jest najbardziej nasłoneczniona. Możemy też, przy okazji malowania, zaaranżować na nowo meble. Da to poczucie kompletnego remontu i odświeżającej nowości w mieszkaniu. Malowanie jednej ściany stało się łatwym i niezwykle efektywnym rozwiązaniem dla ludzi znudzonych starym wystrojem. Jest to dobry sposób na jednoczesne unowocześnienie i podniesienie elegancji całego mieszkania, przy jednoczesnym zminimalizowaniu kosztów.

Farby PARA PAINTS dostępne są w Salonach Wnętrz Dekorian oraz autoryzowanych studiach farb PARA PAINTS.

Czytaj także: Tapety mogą ozdobić wszystkie ściany w danym pomieszczeniu lub pokryć tylko wybrane z nich

Oceń artykuł
3,13 / 8 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: PARA

Polecamy Ci również

Zobacz także