Ekspresy do kawy – wybierz funkcjonalne rozwiązania

Ekspresy do kawy – wybierz funkcjonalne rozwiązania

Proces parzenia kawy w ekspresach przebiega krócej niż tradycyjną metodą, a napar przygotowany za pomocą tych sprzętów ma lepszy smak. Dzieje się tak dlatego, że wyposaża się je w wiele przydatnych systemów.

Nowoczesne ekspresy do kawy umożliwiają zaparzenie rożnych typów naparów i wybranie ich mocy czy aromatu. Część urządzeń można tak zaprogramować, aby same przygotowywały napój o wybranej porze. Do tego instaluje się w nich filtry oczyszczające wodę. Nowych funkcji wciąż przybywa, warto więc wiedzieć czego jeszcze możemy spodziewać się po tych urządzeniach.

funkcjonalny ekspres do kawy

Przydatne funkcje ekspresów

Producenci prześcigają się w wymyślaniu nowoczesnych technologii i systemów. Wszystko po to, żeby ułatwić i przyspieszyć użytkownikowi proces parzenia kawy oraz konserwację sprzętu. Najwięcej udogodnień znajdzie się w ciśnieniowych ekspresach do kawy. Najczęściej posiadają system spieniania i podgrzewania mleka. Dzięki niemu możliwe jest stworzenie dowolnie wybranej kawy. Najlepiej, aby w ekspresie znajdował się wbudowany pojemnik na mleko. Pozwoli to na jeszcze wygodniejsze przygotowywanie kawy. Amatorzy Cappuccino powinni wybrać urządzenie wyposażone w funkcję Cappuccinatore. Zadba o szybkie spienienie odpowiedniej ilości mleka i wytworzenie perfekcyjnej pianki. Doskonały smak kawy uzyska się wykorzystując funkcję wstępnego parzenia, regulacji mocy kawy oraz programator ilości naparu. Przełącznik para/wrzątek umożliwi za to zaparzenie herbaty. Z kolei regulacja emisji pary pozwali na regulacje spienienia mleka oraz szybkie podgrzanie filiżanek. Naczynia będą zawsze przyjemnie ciepłe, gdy wybierze się model z wbudowaną płytą podgrzewająca. Komfort użytkowania zapewnią: system zapobiegania kapaniu, ESE pozwalający na przygotowanie kawy w saszetkach czy Thermoblock umożliwiający błyskawiczne nagrzanie wody. Wybór ekspresu, który posiada funkcję samoczyszczenia pozwoli natomiast zaoszczędzić czas przeznaczony na codzienne płukanie dysz.

ekspres do kawy EC 850.MDeLonghi EC 850.M - elegancki, kompaktowy i wielofunkcyjny

Przykładem ekspresu, który ma niemal wszystkie wymienione funkcje jest DeLonghi EC 850.M. W ostatnim rankingu Okazje.info zajął pierwsze miejsce na podium. Ekspres DeLonghi pozwala na przygotowanie espresso z wygodnych saszetek. Napar zostanie przygotowany pod ciśnieniem 15 bar i z mocą 1450 W. Ekspres DeLonghi wykorzystuje system grzewczy Thermoblock zapewniający szybkie nagrzanie wody oraz zmniejszający powstawanie kamienia. Ponadto nie ma dużych rozmiarów i można łatwo dopasować go do wystroju kuchni. Ponadto posiada obudowę ze stali nierdzewnej oraz elegancki design. Podwójny dozownik, a także wyjmowany zbiornik na wodę ułatwiają czyszczenie ekspresu.

ekspres do kawy Saeco Moltio HD8769/09Głębia smaku tylko z Saeco Moltio HD8769/09

Saeco Moltio HD8769/09 to ekspres wyposażony w więcej zaawansowanych technologii niż wyżej opisany model (można obejrzeć go na przykład tutaj). Jeśli zależy nam na posiadaniu sprzętu wysokiej klasy warto zastanowić się nad zakupem właśnie tego urządzenia. Ekspres wytwarza ciśnienie równe 15 bar, a moc grzewcza wynosi w jego przypadku aż 1850 W. Natomiast w pojemniku zmieści się 1,9 l wody, z kolei ceramiczny młynek perfekcyjnie zmieli ziarna kawy. Funkcja parzenia wstępnego sprawi, że napar będzie bardziej aromatyczny. Warte uwagi są także, zwłaszcza dla amatorów kawy z mlekiem, regulacja mocy kawy i funkcja spieniania mleka, które sprawiają, że przygotuje się doskonałą kawę od Espresso po Latte. Wygodny elektroniczny wyświetlacz umożliwia za to szybkie zaprogramowanie urządzenia. Bezawaryjną prace gwarantuje automatyczny program do czyszczenia i odkamieniania.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: okazje.info

Zdjęcia: DeLongji, Philips

Polecamy Ci również

Zobacz także