Elegancja zawsze w modzie

Elegancja zawsze w modzie

Jedni hołdują klasyce, inni wolą nowoczesność, w każdym przypadku potrzebny jest jednak umiar, a im prostsze wyposażenie, tym bardziej dowodzi dobrego gustu domowników.

Sypialnia w stylu retro

Umiar, prostota, elegancja, funkcjonalność, wygoda, ale także moda - tym kierujemy się najczęściej podczas urządzania mieszkania. Nie bez znaczenia jest też oczywiście cena, jednak kupując nowe meble i rozmaite artykuły dekoracyjne, dobieramy je tak, by przede wszystkim czuć się dobrze wśród nowych przedmiotów. By przydały one wnętrzu indywidualnego charakteru, niepowtarzalnego stylu, odpowiedniego klimatu. Wiadomo, że każde pomieszczenie urządzimy inaczej, dostosowując jego aranżację do określonej funkcji oraz oczywiście do własnych upodobań.

Na przykład meble klasyczne czy te w stylu retro dodadzą wnętrzu dostojnego charakteru, ale jednocześnie niespotykanej, wysublimowanej urody. Drewniane, ciężkie (np. meble gdańskie), niekiedy bogato zdobione, z pewnością pięknie zaprezentują się w salonie, gabinecie, bibliotece.

Salon w pastelowych kolorach

W tego typu wnętrzach doskonale sprawdzą się również sprzęty o niespotykanych nowoczesnych kształtach. Wzornictwo jest w tej branży bardzo bogate, projektanci i producenci prześcigają się w pomysłach i są zdolni stworzyć przeróżne formy i modele. A wybór należy do kupujących. Meble to oczywiście nie wszystko, o wyglądzie i urodzie wnętrza w jednakowym stopniu decydują: kolory ścian, rodzaj podłogi (najlepsza i najelegantsza jest drewniana), rodzaj, kształt i kolor okien, odpowiednio dobrane artykuły dekoracyjne i bibeloty, które wielu z nas kocha.

Każde wnętrze musi być urządzone tak, byśmy w nim z przyjemnością pracowali, a po wysiłku z jeszcze większą przyjemnością odpoczywali. W równym stopniu dbajmy więc o estetykę, funkcjonalność i wygodę wszystkich domowników.

Oceń artykuł
3,50 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Elżbieta Cegła

Polecamy Ci również

Zobacz także