Elektronarzędzia dla profesjonalistów

0
Elektronarzędzia dla profesjonalistów

Każdy szanujący się fachowiec wie, że bez użycia odpowiednich narzędzi jego praca będzie czasochłonna, męcząca i nieefektywna. To elektronarzędzia i ich odpowiednie wykorzystanie pozwala na wykonanie prac na najwyższym poziomie. Co powinien mieć każdy specjalista w swojej skrzynce?

Elektronarzędzia dla profesjonalistów

Elektryczne narzędzia (które kupisz tutaj: https://www.bricoman.pl/elektronarzedzia) wykorzystywane są przy pracach budowlanych i wykończeniowych. W pierwszym przypadku niezbędne są narzędzia pomiarowe, często agregaty, które zapewniają prąd, piły i wszelkiego rodzaju wkrętarki. Jest to podstawa przy wykonaniu stanu zamkniętego. Do kolejnych etapów niezbędne są także przecinarki, szlifierki, wyrzynarki, czy nawet odkurzacze. Jakie z nich będą niezbędne?

Pomiary i prąd

Każdy specjalista zgodzi się, że najważniejszym etapem wszystkich prac są odpowiednio wykonane pomiary. Do tego celu warto skorzystać z poziomicy cyfrowej, a nawet laserowej, które pozwolą na idealne wyznaczenie poziomu i pionu. Wiele prac rozpoczyna się w budynkach bez energii elektrycznej. Nie ma mowy o przestojach, a narzędzia akumulatorowe mogą nie zdać egzaminu. Dobrej jakości agregat pozwoli na podłączenie profesjonalnych elektronarzędzi o wysokiej mocy i zapewni stały dostęp do prądu.

Piły

Na budowie niezbędne są piły o wysokiej mocy, które pozwolą na przycięcie krokwi dachowych, podbitki dachowej, czy otworów w pustakach. Dużej mocy piła z odpowiednią tarczą umożliwi wykonanie precyzyjnych i szybkich cięć. Piły są także przydatne w pracach wykończeniowych, na przykład do przycinania paneli. Niezbędne są także wyrzynarki, które umożliwiają wycięcie otworów o dowolnych kształcie.

Wkrętarki i wiertarki

Tu sprawa nie jest taka prosta. Wyróżniamy wkrętarki, wiertarki udarowe, a także wiertarki SDS i SDS+. Zaplecze robocze powinno być wyposażone przynajmniej w pierwsze trzy. Wkrętarki, jak sama nazwa wskazuje, pozwolą na wkręcenie i wykręcenie wkrętów. Wiertarki udarowe o większej mocy umożliwią wykonanie niezbędnych otworów w ścianach, sufitach, czy posadzkach, ale nie pozwolą na wykucie zbędnego tynku, czy stworzenia otworów pod instalację elektryczną. Do tego niezbędne są wiertarki SDS bądź SDS +, które dzięki adapterowi uzyskują funkcję młotowiertarki przeznaczonej do kucia.

Przecinarki

Są zdecydowanie jednymi z droższych elektronarzędzi, ale specjaliści wiedzą, że także jednymi z niezbędnych. Dobrej jakości przecinarka z prowadnicami, z wodnym chłodzeniem oraz z możliwością cięcia pod kątem to jedyny sposób na stworzenie idealnej podłogi z gresu, czy ściany z kamienia. Diamentowe tarcze zamontowane w przecinarce gwarantują precyzję.

Szlifierki

Szlifierki kątowe przycinają, szlifują, nabłyszczają i są uniwersalnymi pożytecznymi narzędziami pracy. Przycięcie rurki, kawałka listwy, przeszlifowanie nierównych krawędzi staje się z nimi najprostszym zadaniem na świecie. Warto także pamiętać o szlifierkach do gipsu(żyrafie), która ułatwia wygładzenie powierzchni gipsowych, szczególnie na dużych powierzchniach.

Wszystkie elektronarzędzia dla profesjonalistów oferuje sklep remontowo-budowlany Bricoman. 

Oceń artykuł
0,00 / 0 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

, ,

Polecamy Ci również

Zobacz także