Elektroniczna niania

Elektroniczna niania

Niemowlę potrzebuje nieustannej opieki, a jego rodzice zrobią wszystko, aby czuło się bezpiecznie i komfortowo. Z pomocą przychodzi im niania... elektroniczna niania, która obserwuje i nieustannie nasłuchuje, a gdy trzeba powiadomi o niebezpiecznej sytuacji.

Niania elektroniczna Angelcare, monitor oddechu AC401Rodzice zrobią wszystko dla swojego nowonarodzonego malucha, dzień i noc czuwając przy nim. Ale wcale nie muszą rezygnować ze swoich codziennych obowiązków czy małych przyjemności - aby było im trochę łatwiej, mogą skorzystać z pomocy techniki, czyli wszechstronnej niani elektronicznej. Zależnie od wersji sprzętu, rodzice mogą słyszeć a nawet widzieć, co dzieje się z pociechą w łóżeczku. Najprostszy model niani aktywowany jest dźwiękiem (płaczem dziecka), podiada też diodowe wskaźniki hałasu. Te bardziej zaawansowane nie tylko wychwycą najmniejsze kwilenie malucha, ale pokażą dziecko na wbudowanym ekraniku. Niektóre zrobią jeszcze więcej.

- Model z monitorem oddechu, np. Angelcare AC401, sprawdza się zwłaszcza w przypadku wcześniaków, gdy rodzice chcą cały czas śledzić oddech dziecka i wiedzieć jak najszybciej o pojawieniu się groźnego syndromu bezdechu sennego - informuje Beata Podleśna, menadżer produktu w Agito.pl.

Do modułu stojącego obok łóżeczka podłączane są płytki sensoryczne, które umieszcza się pod materacem. Nie przewodzą one prądu elektrycznego i nie emitują żadnej formy energii. Gdy dziecko nie oddycha przez 15 sekund, włącza się alarm akustyczny, wibracyjny i optyczny. W razie alarmu konieczna jest natychmiastowa reakcja rodziców. Funkcja ta ma zmniejszać ryzyko wystąpienia tak zwanej śmierci łóżeczkowej dziecka.

Nianie elektroniczne dostępne w Agito.pl składają się z 2 bezprzewodowych modułów - nadajnika i odbiornika. W przypadku Fisher-Price M7933 nadajnik wyposażony jest w czuły mikrofon i dodatkowo w łagodne, nocne światło. W wyższych modelach, np. Philips Avent Video 610/00, zachowanie dziecka śledzi kamera z 2-krotnym zoomem optycznym - rodzic może być w drugim pokoju lub oddalony nawet o 150 metrów. Ten model Avent można zmienić w małe domowe centrum monitoringu, łącząc bazę aż z 4 niezależnymi kamerami, ustawionymi w różnych punktach. Oprócz tak zaawansowanych funkcji, w nianiach elektronicznych znajdziemy także inne przydatne cechy, m.in. wbudowany termometr i higrometr, które ułatwiają kontrolę temperatury i wilgotności w pokoju oraz alarmują w razie ich spadku lub znacznego wzrostu.

Głos rodziców działa niezwykle kojąco na noworodki i niemowlęta dlatego warto mówić do dziecka jak najwięcej - urządzenie Tommee Tippee 410009 wyposażono w kanał zwrotny, dzięki któremu możemy powiedzieć kilka ciepłych słów do malucha i uspokoić go również na odległość.

Wybierając nianię warto zwrócić uwagę na zasięg i częstotliwość w jakiej pracuje oraz możliwość zasilania sieciowego i akumulatorowego. Transmisja dźwięku czy obrazu musi być czysta i niezakłócona działaniem innych domowych urządzeń oraz możliwie na jak największą odległość. Wielokanałowy Philips Avent 505/00 ma zasięg aż 330 metrów i zapewnia krystalicznie czysty dźwięk bez zakłóceń dzięki technologii DECT i automatycznemu przełączaniu pomiędzy 120 kanałami. W tym modelu jedno ładowanie odbiornika wystarczy nawet na 24 godziny bezprzewodowego działania. Natomiast w niani Angelcare AC401 oprócz dwóch zasilaczy sieciowych dołączono także 4 akumulatorki AAA (do odbiornika).

W zależności od producenta, oprócz funkcji niezwykle ważnych dla bezpieczeństwa malucha, w jego sprzętach znajdziemy także elementy uprzyjemniające słodki sen, np. funkcję odtwarzania kołysanek czy lampkę nocną emitującą przyjemne światło.Rodzice mogą ułatwić sobie życie korzystając z wielu funkcji elektronicznej niani, jednak nic nie zastąpi i tak dobrze nie uspokoi rozbudzonego i zapłakanego malucha, jak czuły dotyk mamy pochylającej się nad nim.

Nianie elektroniczne z oferty Agito.pl:

  • Fisher-Price M7933, cena ok. 125 zł
  • Philips Avent 505/00, cena ok. 324 zł
  • Philips Avent Video 610/00, cena ok. 655 zł
  • Angelcare AC401 z monitor oddechu, cena ok. 529 zł
  • Tommee Tippee 410009, cena ok. 320 zł
Oceń artykuł
4,40 / 10 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: Agito.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także