Elektroniczne biurko regulowane jednym przyciskiem

0
Biurko
Komfortowe biurko, to marzenie wszystkich pracowników biurowych.

Ergonomiczne, czyli wygodne i sprzyjające zachowaniu zdrowia, stanowisko pracy to podwójny bonus: komfort dla pracownika i większa efektywność dla pracodawcy. Nowoczesne biurko pozwala jednym przyciskiem zmienić wysokość blatu roboczego i to aż o pół metra! Mebel uniwersalny, który z łatwością można dostosować do osób o różnych posturach to też oszczędność.

Siedząca pozycja jest dla człowieka najgorszą z możliwych. Szczególnie wielogodzinne siedzenie bez odpowiedniego podparcia obciąża kręgosłup, stawy, osłabia plecy i krążenie. A przecież gro z nas siedzi przez większość czasu.
Inna sprawa to jakość pracy. Kreatywność i efektywność pracownika w dużej mierze podlegają stymulacji. I nie chodzi tu o motywujące pogadanki, a stanowisko pracy – umożliwiające pobudzanie koncentracji, zmianę perspektywy. Osiem godzin przy biurku w jednej pozycji odchodzi do lamusa. Wiedzą o tym najlepsi szefowie z firm wiodących prym na rynkach światowych, ale i rodzimym. Wprowadzają coraz to nowe metody pracy, mające zwiększać efektywność zespołu i poszczególnych pracowników. Zmiany behawioralne wymuszają reorganizację przestrzeni: – Nowoczesna firma to mniej gabinetów, a więcej otwartych przestrzeni z wydzielonymi pokojami cichej pracy, salami konferencyjnymi, miejscami kreatywnego relaksu. Tak pomyślane biuro wymaga specjalistycznego umeblowania – mówi Kazimierz Jastrzębski, prezes Office Plus, firmy zajmującej się kompleksowym wyposażeniem wnętrz.

Dodajmy, że umeblowanie musi być na tyle funkcjonalne i uniwersalne, by odpowiadać potrzebom rotujących pracowników, bo niemożliwe przecież, żeby filigranowa osóbka i typ koszykarza czuli się równie komfortowo przy tym samym biurku i w tym samym fotelu? Właśnie, że możliwe.

Metr w górę jednym przyciskiem

Elektronicznie regulowane biurko jeszcze kilka lat temu miało status innowacyjnego gadżetu, o którym niewielu słyszało, kupowało jeszcze mniej. Dziś menadżerowie coraz częściej przyznają, że to po prostu wybór racjonalny. Regulowana wysokość pozwala na pełne dostosowanie miejsca pracy i łatwe przemeblowanie stanowiska dla innego pracownika. W maksymalnie prosty sposób, czyli jednym naciśnięciem przycisku na panelu sterującym. Bez kluczy i wkrętaków i – co najważniejsze – bez konieczności opróżniania blatu roboczego. Wysokość blatu reguluje się przyciskami zamieszczonymi na elektronicznym panelu sterowania. Przycisk – góra, przycisk – dół. Jeden gest palca wskazującego zamienia mebel z biurka w blat roboczy do pracy zespołu projektowego, mini-stół konferencyjny lub podest do prezentacji gotowego projektu. Taki mebel znajdzie zastosowanie w działach pracy koncepcyjnej, zajmujących się projektowaniem przestrzennym, grafiką, ale też w marketingu, czyli wszędzie tam, gdzie ważna jest kreatywność i elastyczność: – Jest to świetne rozwiązanie do działów, w których odbywają się krótkie zebrania robocze, jak kolegium redakcyjne, czy spotkanie zespołu projektowego – podpowiada Kazimierz Jastrzębski. – Korzysta się z takiej formy pracy również w firmach zajmujących się produkcją oprogramowania. Po spotkaniu mebel jednym przyciskiem zamienia się ponownie w zwykłe biurko.
Narzędzie, bo takim chyba trzeba nazwać tego rodzaju mebel pozwala dostosować jego wysokość do pracy stojącej lub do siedzenia na piłce. Jest to o tyle ważne, że zmiana pozycji w trakcie pracy zwiększa efektywność, ale też pozwala zadbać o formę kręgosłupa, stawów i całego układu kostnego.

Różne wielkości blatów, kilka wzorów wykończeń

Decydując się na to, nietanie przecież rozwiązanie, warto wybrać model z możliwością zaprogramowania kilku najczęściej wybieranych wysokości w pamięci panela sterującego. Przyciskami ustawimy wówczas z łatwością zaprogramowaną wcześniej optymalną pozycję do siedzenia, czy pracy na stojąco nawet dla dwóch osób. Oprócz tego, oczywiście, mamy do dyspozycji centralny przycisk sterujący wysokością w dowolnym zakresie. A pełen zakres możliwych do ustawienia wysokości waha się w zależności od modelu w granicach od ok. 70 cm do 120 cm, czyli mniej więcej od siedzącej pozycji osoby niskiej, po stojącą postawę naprawdę wysokiej.

Biurka występują w wielu dostępnych wielkościach blatu roboczego, przez co znajdą zastosowanie zarówno w dużej sali, jak i niewielkim pokoiku. Dzięki temu stają się również wartościowym wyposażeniem sal konferencyjnych i szkoleniowych. Wachlarz dostępnych wersji kolorystycznych jest dość szeroki – od bieli, po imitacje struktury drewna.

Na koniec kilka słów o zasilaniu. Zarówno zasilanie panelu sterującego, jak i mediaportów znajdujących w blacie biurka ukryte jest w stelażu stołu lub kręgosłupie kablowym. Całość podłącza się do zamontowanych w podłodze filarbox-ów: – Dyskretne, praktyczne i estetyczne rozwiązanie do nowoczesnego biura – podsumowuje Kazimierz Jastrzębski.

Oceń artykuł
2,60 / 10 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Polecamy Ci również

Zobacz także