Elektryczna kurtyna powietrzna dobra na wszystko

0
Elektryczna kurtyna powietrzna dobra na wszystko

Strefa klimatyczna, w której znajduje się Polska, charakteryzuje się sporymi wahaniami temperatur. Bez względu na porę roku, słupek rtęci szybuje raz w górę, raz w dół. Stwarza to sporo problemy z utrzymaniem odpowiedniej temperatury w domu czy mieszkaniu.

Kurtyna powietrzna FA 5571-8Rozwiązaniem, minimalizującym straty energii ulatniającej się przez otwieranie drzwi czy okna, jest kurtyna powietrzna, będąca niewidzialną barierą oddzielającą od siebie strefy o różnych temperaturach.

Jak podaje Eurostat, aż 55% kosztów utrzymania danej nieruchomości stanowi właśnie ogrzewanie. Urząd alarmuje, że zmiany temperatur, które przynosi ze sobą wiosna, wpłyną niekorzystnie na stan naszych portfeli. Pierwsze promienie słońca oraz świeże wiosenne powietrze zachęcają do wietrzenia pomieszczeń. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z tego, iż mogą one doprowadzić nawet do 30% straty ciepła. Przy charakterystycznych dla okresu przejściowego "skokach" temperatury warto pomyśleć nad rozwiązaniem optymalizującym utratę energii. Czytaj także: Współczesne tendencje energooszczędnościowe - nowinki technologiczne w budownictwie

Kurtyna powietrzna wytwarza barierę pomiędzy pomieszczeniami bądź strefami o różnych temperaturach. Dzięki niej można spokojnie zrezygnować z ogrzewania pomieszczeń, w których rzadziej przebywamy, co pozwala zaoszczędzić znaczne ilości energii. Urządzenie jednocześnie chroni pomieszczenia mieszkalne przed niekontrolowanymi stratami ciepła w przypadku grzania zimą. Latem urządzenie stanowi doskonałą barierę przed gorącym powietrzem napływającym z zewnątrz czy przeciągami. Zapobiega jednocześnie przedostaniu się do wnętrza owadów, pyłów czy innych zanieczyszczeń.

Idąc za amerykańskimi trendami, sięgamy bardzo często po urządzenia klimatyzacyjne, które są prawdziwymi "pożeraczami energii". W polskim klimacie nie jest to jednak konieczność. Wystarczy zadbać o to, by ciepłe powietrze nie doskwierało nam w pomieszczeniach mieszkalnych - a tym skutecznie zajmie się kurtyna, przynosząc ulgę w wyjątkowo upalne dni - mówi Paulina Szczepaniak z firmy First, wyłącznego dystrybutora marki First Austria.

Czytaj także: Ciepło w Twoim domu - zdecyduj się na zakup grzejnika elektrycznego w postaci termowentylatora!

Kurtyna powietrzna FA 5571-8 marki First Austria to lekkie urządzenie charakteryzujące się nowoczesną stylistyką, przystosowane do montażu na ścianie, jak i do sufitu. Wyróżnia się niskim poziomem emisji hałasu oraz energooszczędnością. Sprzęt wyposażono w wyraźny wyświetlacz LCD i pilot, co ułatwia regulowanie mocy grzewczej oraz prędkości obrotowej wentylatora. Posiada dodatkowo termostat umożliwiający utrzymanie temperatury powietrza na żądanym poziomie.

Wszechstronne zastosowanie umożliwiają takie funkcje, jak: - dwa poziomy grzania - zimne/ciepłe/gorące powietrze do wyboru - ustawiana temperatura - funkcja jonizacji - timer - ceramiczne płytki grzewcze - wyświetlacz LCD - funkcja SWING (ruch łopatek) - zabezpieczenie przed przegrzaniem - pilot zdalnego sterowania - moc: 2000 W - kolory: niebieski, czerwony

Cena: ok. 218 zł

Więcej informacji na stronie www.first-polska.com.pl

Oceń artykuł
3,29 / 24 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: First Austria

Polecamy Ci również

Zobacz także