Energooszczędne świetlówki kompaktowe

Energooszczędne świetlówki kompaktowe

Rosnące koszty energii elektrycznej sprawiają, że coraz częściej kupujemy świetlówki kompaktowe, czyli tzw. żarówki energooszczędne. Nowoczesne, eleganckie, a co najważniejsze energooszczędne świetlówki kompaktowe, stanowią idealną alternatywę dla zwykłych żarówek.

oświetlenie salonuDzięki temu znajdują szerokie zastosowanie zarówno w budynkach fabrycznych jak i w gospodarstwach domowych. Mogą być stosowane wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz budynków. Zasada działania nowoczesnych świetlówek opiera się na wykorzystaniu amalgamu, czyli stopu rtęci i kilku innych metali.

Amalgam zachowuje stabilność w temperaturze pokojowej. Nie wydziela oparów rtęciowych, dzięki czemu nie stanowi żadnego zagrożenia dla zdrowia ludzi ani dla środowiska. Jednym słowem jest bardziej ekologiczny i bezpieczniejszy od rtęci w stanie ciekłym - przekonuje Maciej Kędzior z firmy Kobi Light.

świetlówka energooszczędnaPrzy zastosowaniu najnowocześniejszych technologii udało stworzyć się świetlówki niewielkich rozmiarów - stąd nazwa świetlówki kompaktowe. Ich ogromną zaletą jest wysoka trwałość (czas eksploatacji to ok. 8 000 godzin). Do tego spełniają wysokie wymagania w zakresie częstego włączania, uzyskując 85% wydajności świetlnej po upływie 1 minuty od uruchomienia. W najnowszej ofercie firmy Kobi Light znalazła się świetlówka o oryginalnym, podłużnym kształcie o nazwie Mini Column. Produkt może być stosowany w otwartych oprawach w pomieszczeniach mieszkalnych, hotelach, biurach, restauracjach, itp.

Cechy produktu - świetlówka Mini Column firmy Kobi Light:

  • oszczędność energii do 80%
  • zasilanie: 230V
  • moc 9 i 11W (w zależności od modelu)
  • barwa światła 2700K
  • znamionowy strumień świetlny 405 i 530lm (w zależności od modelu)
  • rodzaj trzonka E14 i E27 (w zależności od modelu)
Oceń artykuł
4,20 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Źródło: pointb

Polecamy Ci również

Zobacz także