Farba do notatek i dekoracji, czyli pomysły na farbę tablicową

Farba do notatek i dekoracji, czyli pomysły na farbę tablicową

Farba tablicowa ma znacznie szerszy zakres zastosowania niż malowanie tradycyjnych tablic szkolnych. Można ją kreatywnie wykorzystać w pokoju dziecięcym, kuchni, salonie czy gabinecie.

farba tablicowa w pokoju dzieckaFarba tablicowa - ulubiona farba dzieci

Farba tablicowa bez wątpienia zasłużyła na tytuł ulubionej farby dzieci. Dzięki niej mogą realizować swoje artystyczne malowidła na ścianie bez ryzyka reprymendy ze strony rodziców. Wystarczy wilgotna szmatka, aby wprowadzić poprawki lub rozpocząć pracę nad nowym dziełem. Przy pomocy farby tablicowej można również wykończyć blat stolika dziecięcego. Wtedy przeobrazi się on w profesjonalne stanowisko prac rysunkowych. Dla nastolatków tablica na ścianie namalowana farbą spełnia funkcję praktycznego organizera. Mogą na ścianie zapisać plan zajęć, informację o urodzinach przyjaciela czy datę koncertu ulubionego zespołu. W każdym z powyższych przypadków rodzice będą mogli spać spokojnie i nie martwić się o wygląd pokoju dziecięcego, a konkretnie pozostałych ścian i mebli.

Przeczytaj też: Porady eksperta dotyczące aranżacji pokoju dziecka

Farba tablicowa w kuchni i spiżarni

Idealnym pomieszczeniem w domu na kreatywne wykorzystanie farby tablicowej jest kuchnia. Bardzo fajnym pomysłem jest pomalowanie jednej ściany kuchennej przy użyciu farby tablicowej. Będzie ona pełnić rolę tablicy informacyjnej służącej do zapisywania bieżących spraw do załatwienia, ważnych rodzinnych dat itp. Dodatkowo może być również miejscem ekspresji dziecięcych talentów plastycznych. Farbą tablicową możemy również pomalować przestrzeń pomiędzy górną, a dolną zabudowa kuchenną. Wówczas będzie to oryginalny notatnik na najnowsze przepisy kulinarne. Przy wykorzystaniu takiej farby  można również ozdobić doniczki, w których uprawiamy świeże zioła, a następnie odpowiednio podpisać je kredą. Jeżeli zależy nam na porządku w spiżarni farba tablicowa pozwoli na wykonanie estetycznych etykiet na słoikach i wekach. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość błyskawicznej zmiany ich zawartości bez konieczności przygotowywania nowych etykiet.

blat stolika pokryty farbą tablicową

farbą tablicową można pomalować np. blat stolika

Benjamin Moore
etykiety słoików wykonane farbą tablicową

farbą tablicową można wykonać etykiety słoików, na których kredą wypiszemy nazwy produktów

Benjamin Moore
farbą tablicową można pomalowąc też ścianę w salonie lub jadalni

farba tablicowa stworzy miejsce do zapisywania różnorakich notatek

Benjamin Moore
farba tablicowa to praktyczna dekoracja ściany

zastosowanie farby tablicowej daje stwarza szerokie możliwości wykorzystania

Benjamin Moore
farbę tablicową można wykorzystać bez względu na charakter pomieszczenia

farba tablicowa tworzy wygodną przestrzeń do tworzenia dekoracji i notatek

Benjamin Moore

Farba tablicowa w gabinecie i salonie

Farbę tablicową z powodzeniem wykorzystamy również w salonie lub gabinecie. Fragment ściany pomalowany taką farbą i oprawiony w zdobioną ramę, będzie stanowił ciekawy element dekoracyjny o walorach funkcjonalnych. Innym pomysłowym rozwiązaniem jest stworzenie na ścianie fantazyjnych wzorów, które swobodnie możemy zdobić przy okazji różnokolorowych kred. Pozwala to na częste i szybkie zmiany oblicza wnętrza. Taki pomysł na farbę tablicową szczególne dobrze sprawdzi się w aranżacjach utrzymanych w klimacie loftowym, industrialnym.

Zobacz też: Pomysł na ścianę w salonie, czyli płytki cegłopodobne

 

Oceń artykuł
3,70 / 10 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: Benjamin Moore

Polecamy Ci również

Zobacz także