Filtrowana woda zdrowia doda - filtry do wody marki Brita...

Filtrowana woda zdrowia doda - filtry do wody marki Brita...

Stopień globalnego zanieczyszczenia wody niestety nieustannie wzrasta. Dlatego też wykorzystywanie na co dzień filtrów do wody ma coraz większe uzasadnienie. Używamy ich nie tylko w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, ale także ze względu na zmniejszenie kosztów i dla wygody swojej i najbliższych.

Brita - Elemaris Meter czarnyPrzejrzysta, bez zapachu i świeża - to ideał wody czerpanej prosto ze źródła, najbardziej naturalnej i wypełnionej życiodajnymi składnikami. Ale do tego ideału mało kto z nas ma dostęp. Butelkowane wody to tylko namiastka natury, poza tym to spore koszty jeśli pijemy dużo i używamy jej do gotowania. Natomiast typowa "kranówka", mimo tego, że jej jakość jest coraz lepsza, nie ma w naszym kraju zbyt dobrej renomy.

- Każdy z nas zauważył na pewno w swoim czajniku odkładające się pokłady kamienia. Taki widok nie zachęca do picia wody bezpośrednio z kranu, bez wielokrotnego jej przegotowania - mówi Sylwester Kozakiewicz, menadżer produktu z Agito.pl.

Woda w kranie, zależnie od regionu, ma różną twardość, znajdziemy w niej także chlor i jego związki, metale ciężkie, a nawet zanieczyszczenia organiczne. To wszystko, nawet po wielokrotnym przegotowaniu, może trafiać do naszego organizmu, odkładając się w różnych organach (stąd m.in. kamienie i piasek w nerkach czy zaburzenia trawienia). Poza tym tak "wzbogacona" woda z miejskich wodociągów może mieć nieprzyjemny zapach, mało apetyczny kolor czy nawet charakterystyczny posmak. Nie tylko psuje wrażenia estetyczne i smakowe, ale także może źle działać na sprzęty domowe, takie jak czajniki, ekspresy do kawy, pralki czy zmywarki, doprowadzając po pewnym czasie do ich uszkodzenia. To wymusza stosowanie odkamieniaczy i regularnego dodawania środków zmiękczających wodę do proszków piorących czy do środka zmywającego do zmywarki.

- To nie tylko kolejna porcja chemii, która działa na nasz organizm i środowisko, ale także wpływa na domowe wydatki, zmuszając do przeznaczania pieniędzy na środki, nowe sprzęty lub naprawę tych uszkodzonych - mówi Sylwester Kozakiewicz.

Najbardziej ekonomicznym i najprostszym krokiem dla uzyskania czystej wody będzie zakup zwykłego domowego dzbankowego filtra do wody, w postaci zestawu - dzbanek z tworzywa z wymiennym wkładem filtrującym. Największy producent i dystrybutor filtrów, firma BRITA, już od ponad 46 lat dba o jakość domowej wody. O skuteczności BRITA na naszym rynku świadczy to, że aż 70% polskich użytkowników filtrów do wody korzysta właśnie z produktów tej marki. Na całym świecie niemal 250 mln ludzi pije wodę filtrowaną każdego dnia przez BRITA.

- Zestawy takie jak BRITA Aluna Cool czy BRITA Elemaris Meter XL oferują możliwość łatwego i wygodnego korzystania z osobistego źródła czystej wody. Wodę filtrowaną można pić bezpośrednio, bez potrzeby gotowania. To także znakomita baza dla przygotowania zup, herbaty czy kawy - informuje Sylwester Kozakiewicz.

Sercem zestawów BRITA jest niewielki wkład filtrujący Maxtra (w innych modelach wykorzystuje się wkłady BRITA Classic), o prostej konstrukcji, który wykorzystuje 4-stopniowy proces czyli wstępną filtrację mechaniczną (eliminacja piasku i rdzy), następnie żywica jonowo-wymienna redukująca twardość wody (ograniczenie kamienia) i wybranych metali ciężkich (tj. ołów i miedź), z kolei węgiel aktywowany zmniejsza ilość chloru oraz zanieczyszczeń organicznych (negatywnie wpływających na smak, przejrzystość i barwę wody), by finalnie woda przeszła jeszcze powtórną filtrację mechaniczną.

Osobom czynnie uprawiającym sport lub często podróżującym na pewno przypadnie do gustu nowość firmy BRITA w postaci butelki z filtrem do wody. Wykonane z silikonu pojemniki oferują pojemność 0.6 litra, a wkład filtrujący łatwo i szybko można wymienić. Butelki BRITA Fill&Go można przewozić w samochodzie lub rowerze - pasują do standardowych uchwytów. Co więcej, można je wygodnie myć ręcznie lub wkładając do zmywarki.

Dla pełnej kontroli nad filtracją i sprawnością filtra nawet najprostsze modele BRITA oferują system Memo, elektroniczny wskaźnik wymiany wkładu, automatycznie przypominający o wymianie co 4 tygodnie. W modelu premium Elemaris Meter bardziej zaawansowany wskaźnik BRITA Meter pokazuje realne procentowe zużycie filtra.

- Ten elektroniczny dodatek pokazuje pozostały czas użytkowania wkładu i pozwala kontrolować wydajność filtrowania. Zazwyczaj wynosi on od 100 do 150 litrów wody, zależnie od jej twardości - mówi Sylwester Kozakiewicz.

Oprócz dzbankowych filtrów do wody w rozmiarach XL i kompaktowych do lodówek, użytkownicy mogą wybrać także bardziej zaawansowane filtry podzlewowe. Filtr podzlewowy On line Active Plus P 1000 to czystsza woda prosto z kranu. W przypadku tego rozwiązania nie musimy zmieniać filtra co 4 tygodnie ani czekać kilka minut na przefiltrowanie maksymalnie 2 litrów wody - w tym przypadku świeża woda płynie od razu. On Line Active Plus wystarcza nawet na 6 miesięcy i oferuje przepustowość na poziomie od 500 do 1000 litrów oraz możliwość indywidualnego ustawienia twardości wody.

Ciekawą propozycją dla osób poszukujących bardziej zintegrowanych rozwiązań są filtry połączone razem z baterią. Te eleganckie i wygodne systemy składają się z trójdrożnej baterii z systemem filtracyjnym. Posiadają one dźwignię do wody ciepłej i zimnej oraz drugą tylko do wody filtrowanej. Aby woda filtrowana nie mieszała się z kanalizacyjną, wylewka ma dwa niezależne otwory wylotowe. Systemy takie są bardzo wygodne w eksploatacji, filtr wymaga wymiany co 3 lub 6 miesięcy, a konieczność ta jest sygnalizowana za pomocą elektronicznego wskaźnika.

- Lepsze efekty gotowania, mniej kamienia, lepszy smak wody pitnej - dzięki przefiltrowanej wodzie kawa i herbata stają się prawdziwą przyjemnością. Filtracja przy użyciu profesjonalnych wkładów gwarantuje stałą, wysoką jakość wody - od pierwszej do ostatniej kropli - mówi Sylwester Kozakiewicz.

Wybrane produkty BRITA z oferty Agito.pl:

* BRITA Aluna Cool biały, cena ok. 60 zł * BRITA Marella XL niebieski, cena ok. 70 zł * BRITA Elemaris Meter XL biały, cena ok. 120 zł * BRITA Elemaris Meter czarny, cena ok. 120 zł * Wkład podzlewowy BRITA BRITA On Line Active Plus P 1000, cena ok.200 zł/szt. * Wkład dzbankowy BRITA Maxtra, cena ok. 19 zł/szt. * BRITA bateria trójdrożna WD3010 z systemem filtracyjnym, cena ok. 800 zł * BRITTA butelka do wody z filtrem Fill&Go, cena ok. 64 zł

Więcej szczegółów o produktach BRITA na www.agito.pl.

Oceń artykuł
3,33 / 9 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Agito.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także