FJÄLLTAG - tekstylna podróż w czasie

FJÄLLTAG - tekstylna podróż w czasie

W podróż do przeszłości, wprost do ery przemysłowej, w której tkanina stanowiła paletę, a kolory bazowały na naturalnych pigmentach będzie można przenieść się dzięki nowej linii tekstyliów - FJÄLLTAG.

Limitowana kolekcja FJÄLLTAG dostępna będzie w sklepie IKEA Targówek od 29 listopadaŁączenie, tworzenie patchworków, szydełkowanie będące wówczas częścią życia tkaniny, zainspirowały projektantów do stworzenia niezwykłej, limitowanej kolekcji dla marki IKEA.

Podróż do przełomu XIX i XX wieku

Nowa kolekcja tekstylna FJÄLLTAG to prawdziwe spotkanie przeszłości z teraźniejszością, prostoty z romantyzmem, a także masowej produkcji z rękodziełem. Elegancka dama z początku XX wieku na aksamitnej poduszce, czy rachunek z 1907 roku z kwiaciarni we Francji na poszewce, to tylko niektóre z wzorów prezentujących styl kolekcji przenoszącej nas w czasie do Europy z lat 1880-1920. To właśnie ten okres - w którym powoli zaczynała królować era przemysłowa i jednocześnie żywa była kultura rolnicza z małymi wiejskimi społecznościami - został uchwycony na dodatkach zaprojektowanych przez Minę Karami i Marię Bergström.

Kolekcja FJÄLLTAG, która już niedługo pojawi się w sklepie, jest pewnego rodzaju wyrażeniem miłości do tekstyliów. Wszystkie produkty z tej kolekcji nie tylko zaskakują wyjątkowym wzornictwem, ale także jakością i połączeniem różnych rodzajów tkanin np. bawełny z lnem, które tworzą ciekawy kontrast - mówi Kamila Popławska z IKEA Targówek. Przedmioty codziennego użytku m.in. poduszki i poszewki z linii FJÄLLTAG dzięki grafice prezentującej stare akcesoria do szycia, szkolne plansze instruktażowe i autentyczne fotografie osób o nieznanym pochodzeniu stały się prawdziwymi dziełami sztuki.

Limitowana kolekcja FJÄLLTAG jest będzie w sklepie IKEA Targówek od 29 listopada.

Oceń artykuł
3,83 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: IKEA

Polecamy Ci również

Zobacz także