Fototapeta – sposób na metamorfozę wnętrza

Fototapeta - Paryż
Fototapeta to znakomity sposób na szybką metamorfozę mieszkania - i to bez remontu.

Fototapeta to idealny sposób na metamorfozę wnętrza. Bogactwo wzorów sprawia, że można wybierać fototapety pasujące do różnych wnętrz i gustów.

fototapeta na drzwiach - wzór Birds
fototapeta Brooklyn Bridge
fototapeta Carrousel de Paris
fototapeta Cite de Paris
fototapeta Fleur de Paris
fototapeta Frisky Flowers
fototapeta Gentle Rose
fototapeta Indian Summer
fototapeta Lavandel
fototapeta Memories
fototapeta Paris Interieur
fototapeta Passion
fototapeta Romantic
fototapeta Rosa
fototapeta San Marco
fototapeta Skyline
fototapeta Spring
fototapeta Stone Wall
fototapeta Sunday
fototapeta Vintage Wood

Współczesne fototapety naprawdę urzekają swoimi wzorami. Artystyczne odwzorowania kwiatów, sielskich pejzaży, czy wielkomiejskich panoram nie tylko pomogą nam cieszyć się na co dzień ulubionym motywem, ale też wpłyną na aranżację przestrzeni. Podkreślą charakter wystroju, uwydatnią detal, powiększą optycznie przestrzeń. A nas przeniosą w zupełnie inny wymiar.

fototapeta kwiaty

Oczywiście wzór fototapety należy wybierać zgodnie ze swoim gustem i upodobaniami. Jednak dostępny wybór motywów jest tak bogaty, że każdy znajdzie coś dla siebie - od subtelnego romantyka, przez wielbiciela klasyki, albo natury, po miłośnika industrialnych klimatów. Wśród fototapet spotyka się panoramy miast, elementy architektury, a także wzory inspirowane naturą, będące zarówno ich wiernym odwzorowaniem, jak i artystycznym przetworzeniem.

Sprawdź: Fotografie na drzwiach szafy

fototapeta w lofcie

O ile wybór wzoru fototapety zależy tylko od naszych preferencji, to ze względów praktycznych trzeba zwrócić uwagę na materiał, z jakiego są wykonane, np. fototapety papierowe nadają się tylko do tzw. pomieszczeń suchych. Sprawdzą się doskonale w salonach, sypialniach pokojach dziecięcych, czy przedpokojach. Największe fototapety mogą pokryć całą ścianę (np. w ofercie Castoramy są fototapety firmy Komar mierzące 368 cm x 254 cm), mniejsze – ozdobić wnękę ścienną, albo drzwi.

fototapeta do jadalni

Fototapety są nieskomplikowane w montażu, chociaż przyklejanie większych nie jest zadaniem dla jednej osoby. Fototapety przytwierdza się do ściany klejem do tapet papierowych, natomiast do mocowania na drzwiach polecany jest klej do tapet flizelinowych.

Dowiedz się: Jak są produkowane fototapety

Fototapeta jest szybkim i niezwykle efektownym sposobem na metamorfozę wnętrza. Zobaczcie sami wybrane wzory i aranżacje.Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Castorama, Komar

Polecamy Ci również

Zobacz także