Funkcjonalna i piękna łazienka

Funkcjonalna i piękna łazienka

Aranżacja łazienki w dużej mierze zależy od upodobań klienta i metrów kwadratowych, jakie mamy do dyspozycji. Wyposażenie łazienki zależy od wielu czynników, kształtu oraz wysokości ścian, czy jest z oknem czy nie.

Szczęśliwi posiadacze dużych łazienek nie mają ograniczeń w aranżacji.Przy bardzo małej łazience musimy pójść na kompromisy. Często kosztem większej wanny wybieramy małą umywalkę. Zasada jest jedna. Jasne kolory i lustra powiększają optycznie przestrzeń.

Jak urządzić małą łazienkę w naszym M3?

- Musimy przede wszystkim zastanowić się czy wybieramy wannę czy kabinę prysznicową. Na jedno i drugie nie będzie miejsca - doradza Katarzyna Powiłan, projektantka Salon Łazienek BLU. - Wanny są różnej wielkości i wykonane z różnych materiałów: stalowe, żeliwne i akrylowe. W tej chwili najlepiej sprzedają się właśnie wanny akrylowe, gdyż nie wymagają dodatkowego ocieplenia. Ciekawym rozwiązaniem dla osób decydujących się na wannę są parawany nawannowe, dzięki którym możemy brać również prysznic w wannie. Mała łazienka jest sporym wyzwaniem dla projektanta. Przede wszystkim na kilku metrach kwadratowych musimy zmieścić niemal wszystko, co jest niezbędne w łazience. Wannę, umywalkę, muszlę ustępową oraz pralkę. W przypadku małej łazienki kierujemy się przede wszystkim jej funkcjonalnością.

W projektach pomagają specjalne programy komputerowe, dzięki którym można co do milimetra zaplanować przestrzeń. Można zobaczyć swoją łazienkę jeszcze przed remontem.

Z drugiej strony w ramach projektów rezydencji pojawiają się nawet 25-metrowe salony łazienkowe, które w niczym nie przypominają ciasnych i ciemnych łazienek w blokach. Są to pomieszczenia bardzo duże, widne.

- W centrum takiego salonu można umieścić dużą wannę z hydromasażem. Dla komfortu użytkowników wybieramy duże kabiny prysznicowe, często podwójną umywalkę - proponuje Ewa Sarzyńska, projektantka WOKA. - Można zamontować wodoodporny telewizor, sprzęt grający, telefon. Taki salon kąpielowy jest podzielony na strefę wodną i strefę wypoczynkową, w której użytkownik może się zrelaksować po ciężkim dniu w pracy.

Bardzo ważna w łazience jest armatura. Jej kształt oraz kolorystyka musi być dopasowana do reszty. Na rynku mamy bardzo duży wybór począwszy od designerskiej, a skończywszy na armaturze w stylu retro.

Oceń artykuł
3,75 / 8 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Marta Widzińska (Kurier Lubelski)

Polecamy Ci również

Zobacz także