Gabinet - męska aranżacja

Gabinet - męska aranżacja

Idealny męski gabinet jest nie tylko miejscem pracy, ale również, jeśli nie przede wszystkim, miejscem gdzie można skryć się przed światem, aby złapać chwilę oddechu. To swoiste sanktuarium, które pozwala całkowicie skupić się na wyznaczonych przez siebie zadaniach.

dekoracja okienAby gabinet dobrze spełniał swoje zadanie, powinien być urządzony w dość ascetyczny sposób. Nie należy jednak mylić ascetyzmu z pustką i brakiem stylu. W aranżacji gabinetu największą rolę będzie odgrywać biurko, biblioteczka lub kredens oraz dobra dekoracja okna. Wybierając zasłony do gabinetu należy wziąć pod uwagę takie czynniki jak rozmiar pomieszczenia, wystrój wnętrza czy ilość naturalnego światła.

W przypadku niewielkich gabinetów polecamy proste zasłony w jasnych i żywych kolorach lub, zależnie od wystroju wnętrza, ozdobionych ciekawymi, fantazyjnymi, ale jednocześnie niewielkimi wzorami. Taka kompozycja pozwoli ożywić i rozjaśnić nawet niewielką przestrzeń. Jeśli mamy do czynienia z większymi oraz jaśniejszymi gabinetami sugerujemy odważne, długie aż do ziemi zasłony. Aby zagwarantować sobie dużą ilość naturalnego światła należy pomyśleć o ich upięciu lub podwiązaniu. W tym celu możemy wykorzystać na przykład jednokolorowy sznurek lub spinkę kolorystycznie pasującą do innych dodatków.

okna w męskim gabineciezasłony dekoracyjne

Jeśli marzy nam się nieco bardziej wyrafinowany styl, ciekawym pomysłem który można zrealizować mając do dyspozycji przestronny gabinet jest kompozycja z ciemnych zasłon i jasnych firan. Takie rozwiązanie pozwala nam stworzyć w gabinecie odpowiedni nastrój, nie pogrążając go jednak w półmroku.

elegancki wystrój okna

Mimo nieprzerwanej popularności, którą cieszą się gabinety klasyczne, charakteryzujące się ciemnymi drewnianymi meblami oraz dużymi oknami gwarantującymi dokładne oświetlenie pomieszczenia, coraz większą popularność zdobywają gabinety nowoczesne, urządzone we współczesny sposób, gdzie dominuje szkło oraz stal. W takim przypadku sugerowalibyśmy dobór prostych zasłon w stonowanych kolorach, pozbawionych jakiegokolwiek wzornictwa. Idealniewpiszą się w surowy styl nowoczesnego gabinetu.

 

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Monika Pabian

Źródło: Galtex

Polecamy Ci również

Zobacz także