Garderoba - jak przechowywać rzeczy?

Posiadanie wygodnej garderoby w domu, to dla wielu marzenie wręcz nieosiągalne. Inni natomiast, pomimo, że nią dysponują – w dalszym ciągu nie radzą sobie z odpowiednią segregacją ubrań, butów i innych elementów codziennego stroju.

Najczęstszą przyczyną nieładu panującego w domowych garderobach jest ich zła organizacja lub zbyt mała przestrzeń, na której zostały zaaranżowane. Aby garderoba była funkcjonalna trzeba na nią przeznaczyć przynajmniej 3 – 4 m² powierzchni. Jest to jednak jedynie dolna granica i im garderoba będzie przestronniejsza, tym łatwiej będzie nam z niej korzystać.

Szafa z drążkiem na wieszaki powinna posiadać 60 – 70 cm głębokości. Jeśli nie dysponujemy taką ilością miejsca można zastosować wieszak poprzeczny, który będzie wysuwał się na specjalnej prowadnicy. Należy także pamiętać, że drążki powinny zostać zamontowane na odpowiednich wysokościach. Powieszone na wieszakach sukienki i płaszcze potrzebują przynajmniej 120 cm, aby nie opierały się o podłogę i nie ulegały gnieceniu. Odpowiednia wysokość dla koszul, marynarek
i spodni złożonych na wieszakach wynosi 100 cm.

W garderobie koniecznie trzeba wygospodarować miejsce, w którym przechowywać będziemy buty
i inne drobiazgi. Przechowywanie obuwia od zawsze nastręcza masę problemów. Dobrym sposobem na powyższe jest zamontowanie w części garderoby specjalnego stelaża na rolkach z pionowymi prawidłami na buty. Miejscem na drobną galanterię może stać się wewnętrzna strona drzwi szafy lub oddzielna szuflada wyposażona w dużą liczbę funkcjonalnych przegród.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Agnieszka Jaros

Zdjęcia: freshome.com

Polecamy Ci również

Zobacz także