Gdzie zainstalować grzejnik? Kierujmy się przede wszystkim...

Gdzie zainstalować grzejnik? Kierujmy się przede wszystkim...

Wybierając miejsce montażu grzejnika nie kierujmy się wyłącznie walorami estetycznymi. Grzejnik powinien nam zapewnić przede wszystkim skuteczne uzyskanie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu.

Grzejnik Pini marki ENIXOferta rynkowa w zakresie grzejników jest bardzo obszerna, dlatego też z łatwością wybierzemy rozwiązanie, które będzie pasowało do naszego pomieszczenia zarówno designem jak i wymiarami. Chodzi bowiem o wysokość grzejnika, a przede wszystkim dopasowanie urządzenia do odległości między parapetem a poziomem podłogi. Pamiętajmy, że maksymalną wydajność grzejnik osiągnie w miejscach, gdzie występują największe straty ciepła.

Czytaj także: Grzejnik - abstrakcyjna forma przestrzenna, ozdoba wnętrza, a nie element wyposażenia technicznego? Czemu nie!

Nie od dziś wiadomo, że grzejniki instalacji grzewczej najlepiej zainstalować pod oknem, przy ścianie zewnętrznej. Miejsce to jest dobre z punktu widzenia cyrkulacji ogrzanego powietrza. Możemy oczywiście zamontować je w innym miejscu np. na ścianie bocznej, pod warunkiem, że zwiększona zostanie o kilka procent moc grzewcza urządzenia.

Grzejnik Elit marki EnixGrzejniki najczęściej instaluje się bezpośrednio na ścianie. Można również zastosować specjalne stojaki, przytwierdzone do podłogi. Nowoczesne grzejniki są nie tylko estetyczne, ale również cechują się stosunkowo niewielką głębokością zabudowy. Dlatego też po zakończeniu montażu zachowany zostaje elegancki wygląd pomieszczenia.

Czytaj także: Komfortowe i eleganckie ogrzewanie elektryczne

Pamiętajmy, aby grzejnika nie zabudowywać ani też nie zasłaniać, ponieważ właściwy przepływ powietrza może być zakłócony nawet przez zasłonę wykonaną z materiału. W przypadku grzejnika łazienkowego zwróćmy też uwagę aby nie był on narażony na bezpośrednie działanie strumienia wody.

Parapet zainstalowany nad grzejnikiem zabezpieczy ścianę czy też okno przed zabrudzeniem powstałym w efekcie unoszenia cząstek kurzu. Ważne jest, aby grzejnik nie był dłuższy od parapetu.

Grzejnik Pini PXCh marki EnixJak wybrać miejsce montażu grzejnika na poddaszu? Musimy wziąć pod uwagę przede wszystkim wysokość ścianki kolankowej. Jeżeli ma ona, co najmniej 80 cm wysokości, można zastosować tradycyjne grzejniki.

Czytaj także: Praktyczne grzejniki-suszarki w łazience spełniają wiele ważnych funkcji

Poddasze, jak wiemy, daje nam wiele możliwości aranżacyjnych. Warto, więc wybrać urządzenia o wyjątkowych kształtach i kolorach. Na przykład dodatkowe walory estetyczne zyskamy instalując grzejnik na wewnętrznej ścianie. Grzejniki przedpokojowe, wyposażone w wieszaki, punktową i ażurową kratkę czy też modele o mocno zaakcentowanej geometrycznej, surowej formie to tylko podstawowe przykłady rozwiązań, które podkreślą charakter wnętrza. Z miejscem montażu powinien także współgrać kolor grzejnika.

Czytaj także: Grzejniki dekoracyjne - najlepszy sposób na elegancką łazienkę

Dużym uznaniem cieszą się rozwiązania bazujące na zastosowaniu grzejnika, jako ścianki działowej. Urządzenie jest wówczas zamontowane prostopadle do ściany. Może pełnić ono rolę suszarki oraz dzielić pomieszczenia wyznaczając w nim strefy funkcjonalne. Zwróćmy uwagę, że grzejnik będący równocześnie ścianką działową występuje także w salonach, kuchniach czy też korytarzach. Dzięki jego ażurowej konstrukcji nie tracimy światła w pomieszczeniu.

Oceń artykuł
3,40 / 10 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: AFIR biuro PR firmy ENIX

Polecamy Ci również

Zobacz także