Globus jako wyposażenie wnętrz

Globus jako wyposażenie wnętrz

Wakacje to czas odpoczynku, ale też czas poznawania świata poprzez wyprawy. Jeśli drzemie w nas dusza prawdziwego podróżnika i odkrywcy na naszej półce nie powinno zabraknąć globusa.

globusGlobus to symbol pasji, ciekawości, ale także nauki. Szczególnie jeśli preferujemy wyprawy bez biur podróży może okazać się on prawdziwym źródłem inspiracji. Tomasz Michniewicz, podróżnik i autor bestsellerowej powieści "Samsara" mówi, że: "Dla podróżnika nie ma bardziej stylowego, użytecznego i inspirującego przedmiotu niż globus. Globus to cały świat w jednym miejscu. Wszystkie wspomnienia i plany, przygody i marzenia. Globus to kwintesencja egzotyki".

Idąc tym tropem warto zwrócić uwagę na najnowocześniejszy atlas świata w postaci poruszającego się globusa MOVA. Oprócz designerskiego wyglądu posiada mechanizm wprawiający go w ruch. Składa się on z napędu wykorzystującego ziemskie pole magnetyczne i promienie słoneczne. Energia, dzięki której zaczyna się samoistnie poruszać, jest wytwarzana za pomocą światła docierającego do baterii słonecznych. Element magnetyczny, który analogicznie do kompasu współdziała z polem magnetycznym ziemi, pozwala mu na utrzymanie biegunowości. Cienka przestrzeń pomiędzy grafiką, a akrylową powłoką wypełniona jest płynem o specjalnych właściwościach optycznych. Powiększa on mapę i sprawia wrażenie jakby znajdowała się na zewnętrznej części globusa.

Nie ma więc wątpliwości, że globus MOVA to narzędzie dla każdego podróżnika, który nie potrafi obyć się bez map i atlasów. Pozwoli nam spojrzeć na świat z zupełnie innej perspektywy i dokonać wyboru co do miejsca, w które chcielibyśmy pojechać.

Globusy MOVA dostępne są w renomowanych salonach z gadżetami oraz salonach wyposażenia wnętrz.

 

Oceń artykuł
3,20 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: Juicy Marketing, Shiro Networks

Polecamy Ci również

Zobacz także