Globus z mapą nieba - idealny gadżet do pokoju dziecięcego

Globus z mapą nieba - idealny gadżet do pokoju dziecięcego

Gwiazdozbiory od zawsze fascynowały człowieka. Zdaniem archeologa Michaela Rappenglucka z Uniwersytetu Monachijskiego, jedne z najstarszych przedstawień nieba znajdują się we francuskiej jaskini Lascaux i zostały wykonane 15 tysięcy lat przed naszą erą.

MOVA - globus z mapą nieba Równie starożytne są znaki zodiaku. Pierwsze z nich nakreślono około 13 tysięcy lat p.n.e. na obszarze Egiptu - odpowiadały wówczas sezonom rolniczym w Dolinie Nilu. W antycznej Grecji, Rzymie, czy starożytnych Chinach wiedza o konstelacjach gwiazd oraz ich graficzne wyobrażenia były już na porządku dziennym. W Europie klasyką stały się rysunki gwiazdozbiorów Albrechta Durera z 1515 roku. Współcześnie gwiazdozbiory posiadają międzynarodowe, łacińskie nazwy oraz trzyliterowe skróty. W formie graficznej najładniej prezentują się naniesione na globus MOVA.

Czytaj także: Zaplanuj swoje podróżnicze marzenia - bez globusa ani rusz!

MOVA to samoistnie obracający się wokół własnej osi miniaturowy globus przedstawiający mapę nieba. Posiada elegancką akrylową powłokę i konstelacje gwiazd opisane po łacinie. Ciekawostką jest brak zewnętrznego zasilania - globus w ruch wprawia energia światła (zarówno słonecznego, jak i sztucznego).

Średnica: 11,5 cm Cena: 650 zł

Oceń artykuł
3,63 / 8 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Juicy Marketing

Polecamy Ci również

Zobacz także