Grill elektryczny

Grill elektryczny

Sezon grillowy rozpoczęty, ale niepewna wiosenna pogoda zapowiada lato w kratkę. Skoro weekendowe grillowanie na łonie natury staje pod znakiem zapytania, rozwiązaniem dla amatorów dań z rusztu są elektryczne grille z oferty sklepu internetowego Agito.pl.

grill elektrycznyGrillowanie z rodziną i przyjaciółmi w przydomowym ogródku stało się wręcz narodowym hobby Polaków. Niemal w każdy letni weekend, jeśli tylko pogoda pozwala, nad osiedlami domków jednorodzinnych, działkami letniskowymi i polami kempingowymi roznoszą się przyjemne aromaty pieczonych kiełbasek, karkówki i kurczaka. Grillowanie to sposób na smaczne potrawy, które każdy jest w stanie sam przygotować. Trzeba naprawdę się postarać, aby danie się nie udało. A możliwości przygotowania potraw jest nieskończone wiele - warzywa, owoce, mięsa, ryby, przyprawione ziołami, na ostro, w miodzie, pieczone, duszone...

Jest jednak coś, co może pokrzyżować nasze plany - pogoda. Jeśli pada deszcz i temperatura powietrza spada do kilkunastu stopni, cała przyjemność z grillowania znika. Ale jest na to sposób, równie efektywny i przyjemny, co tradycyjny grill - grille elektryczne z bogatej oferty sklepu internetowego Agito.pl.

- W sklepie Agito.pl znajdują się najlepsze modele światowych producentów, sprawdzone w praktyce przez specjalistów, czyli przez Klientów Agito. Grille elektryczne mają różne formy, wielkości i funkcje oraz moce, które przekładają się na ich możliwości i szybkość pieczenia. Nawet już najprostszy jednopłytowy model sprawi wiele przyjemności i pozwoli przygotować pyszne potrawy - mówi Katarzyna Pocenty, menadżer w dziale AGD w Agito.pl.

Proste modele zazwyczaj posiadają jedną odkrytą powierzchnię grillującą o różnych wielkościach - im większa powierzchnia, tym więcej jednocześnie upieczemy. Odrobinę bardziej skomplikowane wersje, niczym opiekacze czy tostery, mają dwie powierzchnie grillujące, są zamykane i regulowane. Ceny rusztów elektrycznych zaczynają się już od nieco ponad 100 złotych - za tę kwotę otrzymamy dosyć proste urządzenie o średniej mocy i z podstawowymi funkcjami, jak kilka ustawień temperatury. Urządzenia z górnej półki posiadają znacznie więcej funkcji: powierzchnia grillująca jest łatwiejsza do oczyszczenia, szybciej się nagrzewają i dłużej utrzymują temperaturę. Ich ceny zaczynają się od 250 zł.

Bestsellerem tego sezonu w sklepie internetowym Agito.pl jest elektryczny grill Philips HD 4466 Pure Essentials Collection za 342,95 zł. Klienci doceniają go za cyfrowy regulator temperatury i czasu pieczenia, płytę grzewczą, która dłużej utrzymuje wysoką temperaturę oraz zapobiega przywieraniu potraw, dzięki czemu mycie (również w zmywarce) jest jeszcze prostsze. Równie atrakcyjne i popularne modele to Philips HD 4467 z trzema pozycjami grillowania za 247,95 zł, Zelmer 40Z011 wyposażony w pięć zakresów temperatury w cenie 166 zł, Tefal GC 2050 Minute o mocy 1600 W (za 272,95 zł), czy Philips HD 4469 (w cenie 318,45 zł).

Zatem, gdy mamy już wybrany model grilla elektrycznego, nie straszna nam pogoda - pyszne danie możemy upiec i na tarasie, i w kuchni. Wystarczy tylko przygotować składniki ulubionej potrawy i przyrządzić ją tak, jak na tradycyjnym węglowym ruszcie.

- Komfort z użytkowania grilla elektrycznego jest o tyle większy, że nie musimy zawracać sobie głowy dosypywaniem węgla i podsycaniem żaru, a po wszystkim męczyć się z czyszczeniem rusztu. Jednak przede wszystkim nie musimy martwić się, że pogoda popsuje nam wakacyjne plany na grillowanie - dodaje Katarzyna Pocenty, menadżer w dziale AGD w Agito.pl.

Oceń artykuł
4,00 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: Agito.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także