Grzejnik do łazienki - jaki wybrać?

Grzejnik do łazienki - jaki wybrać?

Łazienka to swoisty domowy azyl. Nasze prywatne mini SPA, w którym odpoczywamy po całodziennych trudach, zażywając kąpieli, dbając o urodę, relaksując się. Warto więc urządzić to pomieszczenie tak, aby kolorystyka i zamontowane w nim urządzenia spełniały nasze potrzeby zarówno pod względem funkcjonalnym, jaki i estetycznym. Istotny jest nie tylko dobór glazury, terakoty czy odpowiedniej armatury, ale także stylowych grzejników dekoracyjnych, a te dostępne dziś na rynku są zarazem eleganckie i praktyczne.

grzejnik w łazienceNowoczesne grzejniki łazienkowe pozwoliły zastąpić dawne kaloryfery żeliwne, które wpływały niekorzystnie na wygląd pomieszczenia i były mało funkcjonalne. Zwarta konstrukcja utrudniała powieszenie na nich mokrego ręcznika, ponadto urządzenia były awaryjne i często widać było na nich ślady korozji. Na szczęście czasy się zmieniły i obecnie na rynku mamy bogatą ofertę nowoczesnych i wspaniale zaprojektowanych grzejników łazienkowych.

Praktyczny i elegancki

Najpopularniejszym grzejnikiem łazienkowym jest ten w formie drabinki. Główną jego funkcją jest oczywiście ogrzewanie pomieszczenia, dlatego jego wydajność musi być odpowiednio dobrana do kubatury łazienki. Pozwoli nam to uniknąć problemu niedogrzania. Ponadto kształt drabinki pozwala na wygodne suszenie mokrych ręczników.

Kolejny element, na który należy zwrócić uwagę, to powłoka. Kiedy jest właściwie wykonana nie tylko skutecznie zabezpieczy grzejnik przed korozją i wpłynie na jego trwałość, ale również zdecydowanie podniesie jego estetykę. Najlepiej wybierać urządzenia producentów, którzy potwierdzają jakość oferowanych produktów gwarancją i stosownymi certyfikatami.

czerwony grzejnikIdealnie dopasowany

W zależności od potrzeb możemy dobrać grzejnik w dowolnym kształcie, są np. wykonania kątowe, okrągłe itd. Szeroka gama wzorów i kolorów pozwala dopasować urządzenie grzewcze według indywidualnych preferencji, w taki sposób, by świetnie komponowało się z pozostałymi elementami wystroju.
Bez problemu można zamówić grzejnik „na miarę”, idealny akurat do naszej łazienki. Często w starym budownictwie mamy do czynienia
z nietypowymi pomieszczeniami, do których jesteśmy zmuszeni dobrać urządzenie grzewcze
o niestandardowych rozmiarach, kształcie i wielkości. Oprócz tradycyjnych białych grzejników, można wybrać takie w niebanalnym kolorze. Na zamówienie wykonujemy je także w wersji chromowanej.

Jeśli decydujemy się na grzejnik z powłoką chromowaną, musimy pamiętać, aby wybrać urządzenie o większej mocy niż w przypadku lakierowanego, ponieważ słabiej emituje ciepło. Niemniej jednak jest nieporównywalnie bardziej eleganckie i stylowe, więc same w sobie będzie ozdobą każdej łazienki.

grzejnik stojącykaloryfer do łazienki

Wyrazista, prosta forma

Do łazienki o minimalistycznym charakterze warto wybrać grzejnik prosty w formie i kształcie,
wyróżniający się wyrazistymi liniami, które nadają mu lekkości. Minimalistyczny wzór sprawia, że idealnie komponuje się z nowoczesnymi wnętrzami. Nieodpowiedni i przestarzały grzejnik w małej łazience może deprymować architekturę lub stapiać się z tłem. Dobrze dobrany bez wątpienia doda mu charakteru, a jednocześnie nie przytłoczy go.

Mała łazienka to zawsze duże wyzwanie dla projektanta. Na niewielkiej powierzchni musi zmieścić wszelkie potrzebne nam urządzenia i sprzęty, zachowując funkcjonalność, dbając o komfort użytkowników, wpasowując się w ich, często bardzo różny, gust i sprawiając, że będzie łatwa do utrzymania w czystości. Na szczęście dzięki coraz szerszej ofercie na dzisiejszym rynku ma on spore pole do popisu, a producenci prześcigają się w pomysłach, jak usprawnić proces projektowy
i sprawić, by łazienki stały się designerskimi perełkami.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Zdjęcia: Zehnder

Polecamy Ci również

Zobacz także