Grzejniki elektryczne – wady i zalety

Grzejniki elektryczne – wady i zalety

Aktualny wybór grzejników zasilanych energią elektryczną jest ogromny. Dostępne są urządzenia mniejszych oraz większych rozmiarów, posiadające kształt i formę tradycyjną, jak i mniej konwencjonalną, a nawet ozdobną i dekoratorską. Podobnie jak wszystkie urządzenia – tak i grzejniki elektryczne posiadają swoje wady i zalety.

grzejniki elektryczneNajwiększym ich mankamentem jest sposób zasilania. Energia elektryczna to aktualnie najdroższy sposób wytwarzania ciepła dla domu. Choć producenci grzejników elektrycznych nieustannie starają się minimalizować ilość potrzebnej do pacy tych urządzeń energii – to użytkowanie wielu grzejników jednocześnie i tak kosztuje słono. Z tego też powodu grzejniki zasilane prądem stosuje się raczej sporadycznie i okazjonalnie. Nadają się do niewielkich pomieszczeń, w których chcemy jedynie nieznacznie i czasowo podwyższyć temperaturę powietrza.

Z drugiej strony jednak wyposażenie mieszkania w instalację c.o na prąd nie wymaga prowadzenia żadnych rur. Potrzebna jest do tego celu jedynie odpowiednia ilość gniazd i wystarczający pobór mocy, przydzielony nam od elektrowni. Nie ma także obaw, że grzejniki nie dogrzeją właściwie pomieszczeń. Będzie ciepło i miło w całym domu, pod warunkiem, że zakupimy urządzenia dostosowane mocą do kubatury mieszkania.Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Agnieszka Jaros

Polecamy Ci również

Zobacz także