Gwiazdka na talerzu i motyl na choince

0
Gwiazdka na talerzu i motyl na choince

Święta mają swój klimat, który podkreślamy dekoracjami. Trendy zmieniają się co sezon, ale tradycja zostaje.

Bez zastawy nie znaczy mniej eleganckoTen rok przebiega pod znakiem powrotu do natury i czerpania radości z prostych w formie przedmiotów, wykonanych z materiałów przyjaznych środowisku. Wracamy do tradcyji własnoręcznie wykonywanych ozdób, przyprawiamy je szczyptą nowych trendów i zapraszamy do zabawy wszystkich domowników. Niech dekorowanie domu na święta też będzie sposobem na spędzenie ze sobą czasu.

Powrót do natury

Naturalne tkaniny mogą stanowić podstawę świątecznego wystroju, zwłaszcza jeśli wigilijny obrus "ubrany" będzie w niecodzienny wzór, na przykład inspirowany modnym w tym sezonie stylem folk.

- Wprowadzanie natury do domu w okresie zimowym ma za sobą długą historię - strojenie choinki jest dla wielu ulubioną świąteczną tradycją. Aby ją rozszerzyć, warto wstawić kilka długich gałęzi do wazonu i zawiesić na nich proste, białe ozdoby (kupione lub wykonane samodzielnie), jak ptaki z papieru czy haftowane gwiazdki. Podczas, gdy w salonie palić się będą lampki na choince, mniejsze kompozycje przystroją sypialnię lub pokój dziecka - mówi Joanna Janicka-Jawor, dekoratorka z IKEA Katowice. To co naturalne może być również nowoczesne i świetnie wpisać się w stylowe, proste wnętrza.

Motyle na choince

Wystarczy dać upust swojej wyobraźni, zachowując przy tym umiar. - Święta to czas magiczny, dlaczego więc na naszej choince nie miałyby się pojawić duże, bajkowe motyle? Wystarczą trzy, żeby każdy mówił o naszym drzewku. Powinny korespondować z przyjętą kolorystyką, a o pomoc przy ich wykonaniu możemy poprosić najmłodszych domowników. Część bombek włóżmy natomiast do wazonu i postawmy na stole. Zaręczam, że będą przyciągać wzrok - podpowiada Jawor.

Nowe szaty talerzy

Na wigilijną wieczerzę możemy też udekorować talerze. - Przewiążmy sztućce wstążką, obok szklanek i kieliszków rozstawmy gwiazdki z masy solnej lub aniołka, dodajmy karteczkę z imieniem. Podkreślimy w ten sposób niezwykłość tego wieczoru, a goście będą zachwyceni. Jeśli decydujemy się na zastawę bez wzoru, możemy przed podaniem potraw, rozłożyć na talerzach świąteczne serwetki a na nich zielone gałązki - radzi dekoratorka.

Oceń artykuł
4,00 / 8 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Karol Nowak (Echo Miasta)

Polecamy Ci również

Zobacz także