Idealna kołdra – ważny element mieszkania!

0
Idealna kołdra – ważny element mieszkania!

Każdy z nas wie, jak ważny jest zdrowy, spokojny sen. Dlatego dobór odpowiedniej kołdry powinien być przemyślany. Polacy coraz częściej odrzucają kołdry syntetyczne na rzecz tych z naturalnych materiałów. Szczególnie przyjazne są kołdry wypełnione puchem. Puch nie uczula, jest lekki, przewiewny, a zarazem dobrze trzyma ciepło. Materiał idealny? Jak najbardziej! Naturalny i czysty puch jest do tego… hipoalergiczny.

Kołdry z puchu: naturalne, wygodne i ciepłe

Naturalne materiały cieszą się rosnącą popularnością wśród konsumentów. Również podczas zakupów dedykowanych do sypialni. I słusznie! Coraz częściej sięgamy więc po kołdry z wypełnieniem naturalnym, a tutaj liderem pozostaje puch gęsi. Kołdry puchowe są lekkie, miękkie, przewiewne oraz sprawdzają się na każdą porę roku. Przekonał się o tym każdy kto zdecydował się na tego typu pościel.

Przyjrzyjmy się zaletom kołder puchowych:

 • kołdry puchowe są lekkie
  • kołdry puchowe doskonale trzymają ciepło
  • kołdry puchowe zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza
  • kołdry puchowe są wykonane z surowca, który nie jest pożywieniem dla roztoczy
  • wysokiej jakości materiał tkanina kołdry puchowej jest barierą dla roztoczy

Kołdry z puchu: stworzone dla alergików

Puch do kołder pochodzi od ptactwa wodnego (gęsi lub kaczek), ale pod względem delikatności, sprężystości, ciepła i właściwej cyrkulacji powietrza, to pościel z puchem gęsim zapewnia lepszy (najbardziej komfortowy) poziom snu. To komfort, z którego często rezygnują alergicy, sięgając po kołdrę z tworzywa syntetycznego.

Wybór argumentują troską o swoje zdrowie, podczas gdy liczne badania naukowe wykazały, że puch nie jest powodem alergiczności pościeli.

- Wręcz przeciwnie, Instytut Antropologii Przemysłowej Uniwersytetu w Kilonii potwierdził, że kołdry puchowe są wręcz wskazane dla alergików – mówią eksperci marki Notte , producenta najwyższej jakości naturalnych kołder z puchu.

Kołdry z puchu: na co zwrócić uwagę przy zakupie

Do lamusa przeszły czasy, kiedy na rynku dostępny był jeden rodzaj kołder. Dziś możemy wybierać spośród kołder całorocznych, letnich i zimowych. 

Dobierając kołdrę z naturalnego puchu, warto wiedzieć, że:

 • letnia kołdra z puchu (light) to kołdra wypełniona niewielką ilością puchu. Tworzy cienką warstwę izolacyjną i umożliwia uwalnianie nadmiaru ciepła podczas letnich nocy. Będzie dobrym wyborem, jeżeli cenisz sobie lekkość i przewiewność podczas snu.
 • całoroczna kołdra z puchu (medium) to uniwersalna kołdra o średniej grubości. Sprawdzi się w Twojej sypialni zarówno latem, jak i zimą.
 • zimowa kołdra z puchu (warm) to kołdra o podwyższonej wadze wypełnienia. Daje intensywne odczucie ciepła nawet w najbardziej mroźne noce. Jeżeli jesteś osobą ciepłolubną lub preferujesz spanie przy otwartym oknie, to jest ona stworzona właśnie dla Ciebie.

Warto zwrócić uwagę również na to, czy kołdrę można prać. To bardzo ważne dla utrzymania higieny. I tutaj warto obalić kolejny mit, że kołder z naturalnych materiałów nie można prać. Można! Kołdry z puchu użytkuje się normalnie – również pierze w pralce automatycznej, składa i przechowuje w skrzyniach/pojemnikach na pościel.

Kołdry z puchu: gdzie kupić?

Jeżeli zdecydujemy się na trwałą, wygodną i komfortową kołdrę z puchu, musimy poszukać produktu, który jest najwyższej jakości. Przecież taką puchową kołdrę kupuje się na lata!

Gdzie szukać kołder z puchu najwyższej jakości?

Jedną z marek produkujących puchowe kołdry jest polska marka Notte.

- Najwyższej jakości kołdra powstać może tylko i wyłącznie dzięki połączeniu wieloletniego doświadczenia, znajomości produktu oraz wysokich umiejętności szycia. Odchodząc od fabrycznych metod, nasze kołdry i poduszki szyjemy ręcznie w zakładzie położonym na górzystym południu Polski – podkreślają eksperci marki Notte.

Wypełnienie produktów marki Notte stanowi polski, nowy, biały, gęsi puch własnej produkcji. Wszystkie produkty zakwalifikowane są do najbardziej restrykcyjnej klasy I, a czystość puchu wynosi 1000 mm. Są to więc produkty najwyższej jakości.

Decydując się na kołdrę z naturalnego puchu, zapewnimy sobie zdrowy, spokojny i komfortowy sen. A na tym nie należy oszczędzać.

Więcej o kołdrach z wypełnieniem z naturalnego puchu możesz przeczytać tutaj.

 

Oceń artykuł
3,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

, ,

Autor: Magdalena Domańska

Polecamy Ci również

Zobacz także