Innowacyjne urządzania audio-video

Innowacyjne urządzania audio-video

Samsung, światowy lider w dziedzinie mediów cyfrowych i rozwiązań integrujących technologie cyfrowe, zapowiedział dziś rozszerzenie oferty cyfrowych urządzeń audio o nowe produkty, które mogą zmienić każdy domowy system rozrywki w optymalne środowisko dźwiękowe.

sprzęt audio-wideoProdukty audio-video Samsung na 2013 rok oferują ulepszoną łączność bezprzewodową, należy do nich m.in. pierwszy w branży Soundbar, który łączy się z telewizorem za pomocą bezprzewodowej technologii Bluetooth. Oficjalna prezentacja najnowszych rozwiązań audio-video Samsung odbędzie się w dniach 8-11 stycznia 2013 roku podczas targów 2013 International Consumer Electronics Show (CES) w Las Vegas w USA.

Nowe urządzenia:

  • Samsung HW-F750 to pierwszy w branży Soundbar ze wzmacniaczem wykorzystującym lampy próżniowe zdecydowanie poprawiające jakość dźwięku. To także pierwsza na świecie listwa, która może bezprzewodowo łączyć się z telewizorem przez Bluetooth.
  • Przenośny, bezprzewodowy głośnik Bluetooth Samsung DA-F60 zapewnia wysoką jakość dźwięku dzięki kodekowi apt-X jednocześnie oferując prostą łączność Near-Field Communications (NFC).
  • 7.1-kanałowy system kina domowego Samsung HT-F9750W to idealne uzupełnienie oferty telewizorów Samsung na 2013 rok. Wyjątkowy wzmacniacz wykorzystujący azotek galu (GaN) zapewnia niewiarygodnie czysty dźwięk bez zniekształceń, a unikatowe wzornictwo i funkcje oferują wysoki komfort użytkowania.
  • Najnowszy odtwarzacz Blu-ray Samsung BD-F7500 zapewnia zaawansowane mechanizmy skalowania, dzięki którym użytkownicy mogą oglądać zwykłą treść SD i HD w wysokiej rozdzielczości 4K.

Postępy w dziedzinie technologii ekranowej oznaczają, że użytkownicy potrzebują dobrych rozwiązań kina domowego, które dopełnią wrażenia wizualne - powiedział Sunny Lee, wiceprezes działu Visual Display Business w Samsung Electronics (Executive Vice President, Visual Display Business). - Zapowiedziane dziś produkty dowodzą, że można cieszyć się znakomitym dźwiękiem i najnowocześniejszym wzornictwem bez rezygnowania z wygody, prostoty i komfortu użycia.

Samsung pozostaje liderem w dziedzinie innowacyjności, wzornictwa i inżynierii. Świadczą o tym nagrody 2013 CES Innovation Award przyznane Samsung Soundbar HW-F750 oraz odtwarzaczowi Blu-ray Samsung BD-F7500.

Cieplejsze, wierniejsze brzmienie bez problemów i zniekształceń

Samsung Soundbar HW-F750 wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu użytkowników na czyste, ciepłe i naturalne brzmienie, po raz pierwszy wykorzystując wzmacniacz z lampami próżniowymi. HW-F750 oferuje także maksimum wygody dzięki funkcji SoundShare, która pozwala bezprzewodowo połączyć listwę dźwiękową z telewizorem za pomocą technologii Bluetooth. Ponadto, wbudowany żyroskop mierzy wysokość, obrót i nachylenie urządzenia, aby zoptymalizować jakość dźwięku w zależności od tego, czy listwa jest ustawiono poziomo, czy pionowo. Sprawia to, że Samsung Soundbar HW-F750 może zostać umieszczony w najbardziej komfortowym dla użytkownika miejscu i pozycji.

głośnik bezprzewodowyNowością jest także funkcja AirtrackON, która automatycznie uruchamia listwę HW-F750 podczas włączania telewizora i pozwala sterować nią za pomocą pilota do telewizora. Samsung Soundbar HW-F750 ma smukłą konstrukcję i dedykowany bezprzewodowy subwoofer, przez co stanowi idealne uzupełnienie każdego telewizora Samsung Smart TV. Stylowe, metalowe wzornictwo łączy to, co najlepsze w tradycyjnych i nowoczesnych technologiach.

Najlepszy przenośny głośnik bezprzewodowy

Przenośny głośnik bezprzewodowy Samsung DA-F60 oferuje wysoką jakość dźwięku i łatwość użycia zarówno w domu, jak i w podróży. Zintegrowana łączność Near-Field Communications (NFC) ułatwia podłączanie głośnika do innych urządzeń NFC, takich jak smartfony lub tablety. Ponadto obsługa funkcji Samsung SoundShare sprawia, że DA-F60 można stosować jako głośnik do telewizora z wykorzystaniem bezprzewodowej łączności Bluetooth.

W głośniku Samsung DA-F60 zastosowano magnesy neodymowe i pasywny radiator, aby uzyskać rezultaty typowe dla systemów audio najwyższej jakości, w tym strojoną reprodukcję niskich częstotliwości i brak zniekształceń nawet przy dużej głośności. Użytkownicy docenią też zastosowanie kodeka apt-X, który zapewnia wyższą jakość brzmienia poprzez doskonałe parametry kompresji dźwięku, przy przesyłaniu przez Bluetooth, zwłaszcza w górnym zakresie częstotliwości.

Samsung DA-F60 waży zaledwie 1,3 kg i jest doskonałym towarzyszem podróży, który łączy wysoką jakość brzmienia i mobilność, aby zapewnić pełnię wrażeń słuchowych również poza domem.

Doskonałe połączenie dźwięku i obrazu wysokiej jakości

7.1-kanałowy system kina domowego Samsung HT-F9750W stworzono jako uzupełnienie oferty telewizorów Samsung na 2013 rok. Unikatowe wzornictwo i funkcje oferują wysoki komfort użytkowania. Nowa funkcja TV Sound On pozwala natychmiast uaktywnić dźwięk o mocy 1330W, a jednocześnie wyciszyć wbudowany głośnik telewizora za pomocą pilota. Ten sztandarowy system kina domowego Samsung łączy lampy próżniowe ze wzmacniaczem cyfrowym, a także najnowsze funkcje Smart TV, aby zapewnić użytkownikom rozrywkę najwyższej jakości.

Aby zapewnić widzom wrażenia porównywalne z seansem filmowym, Samsung HT-F9750W oferuje wielowymiarowy dźwięk z wykorzystaniem kodeka DTS Neo Fusion (dostępny wyłącznie w urządzeniach firmy Samsung), oraz obrotowego głośnika, który wzmacnia pionową projekcję dźwięku, aby zapewnić najwyższą jakość brzmienia. Wzmacniacz wykorzystujący azotek galu (GaN) przenosi dźwięki wykraczające poza typowy zakres słyszalnych częstotliwości. Przedwzmacniacz z lampą próżniową generuje naturalny dźwięk z minimalnymi zniekształceniami. Natomiast głośnik z membraną CPID (Ceramic Polypropylene Injection Diaphragm) zwiększa szczegółowość dźwięku, pozwalając rozróżnić każdą nutę.

kino domoweWyjątkowa jakość obrazu Samsung HT-F9750W jest widoczna na pierwszy rzut oka, nawet na telewizorach Ultra-High Definition (UHD), które wejdą do sprzedaży w 2013 roku. Procesor skalujący Samsung 4K generuje naturalne obrazy o żywych kolorach, a także skaluje treść wysokiej rozdzielczości do poziomu UHD.

Odtwarzacz Blu-ray w systemie Samsung HT-F9750W pozwala na uruchomienie wielu aplikacji jednocześnie. Oferuje także najnowsze funkcje Samsung Smart Hub i AllShare. System o mocy 1330W jest doskonałą propozycją dla każdego audiofila, który szuka domowej rozrywki na najwyższym poziomie.

Wyższa jakość obrazu i wydajność

Odtwarzacz Blu-ray Samsung BD-F7500 sprawia, że oglądanie ulubionych filmów staje się jeszcze przyjemniejsze, ponieważ przekształca zwykłą treść SD i HD w format o wyższej rozdzielczości, jaki oferują telewizory Ultra High Definition (UHD). Smukłe urządzenie jest wyposażone w dwurdzeniowy procesor i technologie Samsung Smart TV, m.in. Smart Hub i AllShare, które pozwalają cieszyć się niezrównaną jakością obrazu za pośrednictwem intuicyjnego interfejsu użytkownika.

Samsung BD-F7500 to estetyczne studium w czerni i srebrze, połączenie nowoczesności i klasyki. Minimalistyczne, czarne wykończenie kontrastuje z aluminiowymi akcentami i idealnie pasuje do wzornictwa wielu modeli telewizorów, które łączą lakierowane na czarno obudowy z srebrną ramką wokół ekranu.

Procesor wideo w odtwarzaczu BD-F7500 wykorzystuje zastrzeżony algorytm firmy Samsung, który zwiększa jakość obrazów zakodowanych z niską gęstością bitową i ogranicza występowanie blokowych artefaktów. Funkcja ta maksymalizuje jakość strumieniowych transmisji internetowych i wyostrza obraz. Ponadto, dwurdzeniowy chipset 900MHz x 2 zapewnia wysoką moc obliczeniową, co przekłada się na większą jakość obrazu i szybkość przeglądania Internetu.

Urządzenia i technologie Samsung na targach CES 2013

Zapraszamy do odwiedzenia stoiska Samsung i zapoznania się z technologiami przyszłości. Linia produktów firmy Samsung będzie wystawiana w dniach 8-11 stycznia na stoisku nr 12004 w hallu centralnym Las Vegas Convention Center w USA.

 

Oceń artykuł
3,22 / 9 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Źródło: Samsung

Polecamy Ci również

Zobacz także