Insektom wstęp wzbroniony - moskitiery

Insektom wstęp wzbroniony - moskitiery

Rosnące temperatury na zewnątrz sprawiają, że coraz częściej otwiera się okna, by móc nacieszyć się w domu świeżym powietrzem. Niestety wraz z nim do wnętrza dostają się insekty, które bywają uciążliwe. Skutecznym sposobem na walkę z nimi są moskitiery.

Moskitiera nad łóżkiemDo najbardziej popularnych należą tzw. moskitiery ramkowe. Siatki stanowiące ich główną cześć produkowane są z włókna szklanego. Materiał ten jest odporny na działanie wilgoci i doskonale przepuszcza światło, przez co jest niemal niewidoczny. Ramy są wykonywane z lekkiego aluminium, dzięki czemu całość można łatwo zdjąć w dowolnym momencie. Dodatkowym atutem tego materiału jest możliwość pomalowania go lub pokrycia okleiną. Takie zabezpieczenie przed insektami można stosować także w przypadku drzwi balkonowych i tarasowych.

Moskitierę ramkową można przymocować do dowolnego okna. Montuje się ją po zewnętrznej stronie za pomocą obrotowych zaczepów, które przykręca się śrubami do ramki. Aby ją zdjąć, wystarczy przekręcić uchwyty o 90 stopni.

Moskitiery ramkowe należy co jakiś czas zdjąć i umyć wodą z detergentem. Czyścić powinno się zarówno siatkę, jak i ramę. By wydłużyć czas eksploatacji, moskitiery trzeba demontować na okres zimowy i zakładać ponownie dopiero wiosną.

Oceń artykuł
4,33 / 9 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Iwona Jędrzejczyk (Express Ilustrowany)

Polecamy Ci również

Zobacz także