Inteligentna garderoba

Inteligentna garderoba

Cztery metry kwadratowe - fachowcy szacują, że tyle wynosi minimalna powierzchnia funkcjonalnej garderoby. Nie martw się, jeśli nie wygospodarujesz takiej przestrzeni! Mamy kilka praktycznych rad, dzięki którym projektowanie garderoby nie spędzi nikomu snu z powiek.

Garderobę powinniśmy dobrze zaplanować.Na rynku są bowiem dostępne systemy, które pomogą rozwiązać problemy z przechowywaniem nie tylko ubrań, ale i nagromadzonych przez lata rzeczy.

Systemy do przechowywania (na przykład elfa) to inteligentna i kreatywna idea na zorganizowanie przestrzeni i uporządkowanie nie tylko garderoby, ale i większości przedmiotów znajdujących się w domu. Systemami można zabudować całą garderobę, wykorzystać je przy organizowaniu sypialni, kuchni, łazienki a nawet garażu. Przykładowo elfa składa się z pionowych i poziomych szyn, na których montowane są kosze, półki, czy wieszaki. Można je dowolnie łączyć i zestawiać, optymalnie dostosowując do własnych potrzeb. Możliwości jest wiele, a to, w jaki sposób zaaranżowana zostanie przestrzeń, zależy od wyobraźni.

Na co dzień, każdy z nas boryka się z problemami związanymi z przechowywaniem. Dlatego warto dostosować się do kilku praktycznych rad.

Półki, większe i mniejsze wnęki, szuflady - w takiej garderobie na wszystko znajdzie się miejsce!1. Nieużywane na co dzień rzeczy - nie mieszczą się w szafie i zajmują coraz więcej miejsca.

Rozwiązanie: Umieść je pod sufitem! Zamontuj półkę na szynie około 45 cm od sufitu, posegreguj niewykorzystywane na co dzień ubrania lub inne przedmioty i włóż je na przykład do pudełek. Rozwiązanie to sprawi, że uzyskasz dodatkową przestrzeń w łatwo dostępnych miejscach. Dodatkowo, pudełka w odpowiednio dobranym kolorze dodadzą uroku wnętrzu.

2. Odległości między półkami są identyczne, a Twoje rzeczy mają różny kształt i zajmują różne powierzchnie.

Rozwiązanie: Specjaliści zalecają stosowanie 35 cm odległości między każdą z półek - nie zawsze jednak sprawdza się to w praktyce. Zimowe buty z długimi cholewkami czy wysokie pudła nie zmieszczą się na takiej półce. System elfa umożliwia ulokowanie półek w różnych odległościach, tak, by dostosować je do rozmiaru przechowywanych rzeczy. Zapewni to optymalne ułożenie ubrań i akcesoriów. Co ważne - rozmieszczenie półek można dowolnie modyfikować, bo nie przytwierdzasz ich raz na zawsze!

3. Pogniecione bluzki, marynarki i żakiety - nie masz czasu na kilkukrotne prasowanie.

Rozwiązanie: Zainwestuj w drążki! Umieszczenie ubrań na wieszakach da pewność, że nic się nie pogniecie. Co więcej - krótkie ubrania wieszane wymagają co najmniej 105 cm, więc przy standardowej wysokości pomieszczenia możesz zdecydować się na dwa drążki, jeden pod drugim. Nie dość, że ubrania będą zawsze w takim stanie, w jakim je zostawisz, to jeszcze zmieści się ich dużo więcej.

Zastosuj choćby tych kilka rad, a przekonasz się, że Twoja szafa jest bardziej pojemna. Warto skorzystać z systemów, które pomogą rozwiązać problemy z przechowywaniem nie tylko ubrań, ale i nagromadzonych przez lata rzeczy.

Oceń artykuł
3,00 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Katarzyna Wozińska (Dziennik Bałtycki)

Polecamy Ci również

Zobacz także