Jadalnia - pomysł na aranżację

Nie wszyscy dysponujemy niestety oddzielnym pomieszczeniem, w którym można zaplanować i urządzić jadalnię z prawdziwego zdarzenia. Jednak miejsce, w którym będziemy spożywać domowe posiłki jest potrzebne w każdym mieszkaniu.

Jest kilka sposobów na umieszczenie jadalnianego stołu na nawet niewielkiej przestrzeni mieszkalnej. Kiedy pozwala na to powierzchnia kuchni – jadalnię warto urządzić właśnie w tym miejscu. Jest to wygodne oraz praktyczne i wcale nie musi wiązać się z dosłownym, podziałem wnętrza. Jako stół jadalniany może służyć choćby szerszy parapet okienny, czy wysuwany spod roboczego – dodatkowy blat. Na niewielkiej powierzchni należy stawiać głównie na sprzęty, które po posiłku można złożyć i schować. Tego rodzaju elementów wyposażenia mieszkania jest na szczęście ostatnimi czasy – coraz więcej.

Jadalnię można także urządzić w pokoju dziennym. Najlepsze miejsce to przestrzeń położona jak najbliżej kuchni. Stół i krzesła nie muszą wcale zajmować zdecydowanej części powierzchni pokoju. Należy jednak wybierać pośród mebli mniejszych rozmiarowo i wykonanych z lekkością. W sytuacjach, kiedy nie mamy zbyt dużo wolnego miejsca dobrze spisują się stoły z blatami ze szkła. Materiał ten zawsze prezentuje się elegancko, a jego obecność we wnętrzu sprawia, że nabiera ono przestronności.

Oceń artykuł
0,00 / 0 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Agnieszka Jaros

Zdjęcia: trendecoration.com

Polecamy Ci również

Zobacz także