Jak często prać pościel maluszka?

0
Jak często prać pościel maluszka?

Delikatna skóra naszego dziecka jest już od najmłodszych lat narażona na kontakt z różnego rodzaju alergenami. Pamiętajmy, że otoczenie malucha powinno być czyste, ale nie sterylne.

Pościel Orso di CristalloŚrodowisko całkowicie pozbawione mikroorganizmów nie daje dziecku szans na uodpornienie się na wirusy, bakterie czy roztocza. Z drugiej strony, skąd mamy wiedzieć gdzie są te granice? Oto kilka praktycznych rad kiedy i jak często prać dziecięcą pościel oraz czym się kierować przy jej wyborze.

Jaka pościel?

Jeśli zaopatrzymy się w pościel renomowanych producentów możemy być pewni, że nie ulegnie ona zdeformowaniu podczas prania. Przed zakupem należy sprawdzić, czy produkty te posiadają atesty oraz dodatkowe właściwości, które sprawią, że użytkowanie pościeli będzie mniej kłopotliwe i czasochłonne. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, czy pościel zaopatrzona jest w specjalne funkcje Purista i Nomite, które zapobiegają rozwojowi grzybów i pleśni oraz czy nadaje się dla osób uczulonych na roztocza. Takie właściwości posiadają m.in. produkty marki Feretti. Są one zaopatrzone również w system Easy Wash, dzięki któremu pranie jest łatwiejsze i odbywa się bez ryzyka zniszczenia delikatnego wypełnienia. Wypełnienie to, wytworzone jest z naturalnych i ekologicznych włókien Ingeo TM, które przepuszczają wilgoć.

"Nasza pościel tworzona jest przede wszystkim z myślą o dzieciach o skórze wrażliwej i skłonnej do alergii. - mówi Karolina Stradomska, ekspert marki Feretti. - To dlatego zależało nam na zaopatrzeniu jej we wszelkie możliwe właściwości, które sprawią, że zarówno dziecko, jak i mama mogą spać spokojnie."

Pościel Sleepy Bers - ecruPierz pościel i wypełnienia

Obecne rodzaje pościeli dziecięcej są odporne na częste spotkania z pralką, zatem najlepiej prać je regularnie, co 2 tygodnie. Najważniejsze jednak jest, aby stosować hipoalergiczne płyny i proszki, które nie podrażnią skóry dziecka. Nie powinniśmy jednak przesadzać z ilością tych detergentów, ponieważ nadmiar zawartych w nich substancji zapachowych może powodować podrażnienie wrażliwej skóry dziecka.

Ciekawą alternatywą jest pranie w specjalnych orzechach piorących. To nowy, ekologiczny i bardzo oszczędny sposób na domowe porządki. Orzechy są całkowicie naturalne, nie zawierają substancji chemicznych, dlatego nadają się do prania ubrań noworodków, małych dzieci, alergików oraz osób z chorobami skóry. Dostępne są już w większości sieci supermarketów lub w sklepach internetowych. Przy praniu pościeli należy także zwrócić uwagę na wysokość temperatury wody, na jaką ustawiamy pranie, wystarczająca to 40 stopni. Pamiętajmy też, że pościel należy dobrze wypłukać, najlepiej kilka razy, aby pozbyć się pozostałości proszku na włóknach tkaniny, które mogą być drażniące dla skóry malucha.

Istotne jest także pranie nie tylko samych poszewek, ale także wypełnień. Tam roztocza czują się najlepiej i mają sprzyjające warunki do namnażania się. Śpiąc przez 8 godzin, mamy styczność z miliardami alergizujących wydzielin roztoczy. Dlatego też, dziecięce wypełnienia warto prać przynajmniej raz w miesiącu. Pamiętajmy również o prasowaniu. To także dobra metoda na wyeliminowanie bakterii i alergenów. Niektóre marki (np. Feretti) posiadają formułę Easy Iron, która ułatwia prasowanie. Wystarczy zaledwie kilka ruchów żelazkiem, aby pościel była miękka w dotyku.

Więcej informacji o pościeli Feretti można znaleźć na stronie: www.feretti.pl/

Oceń artykuł
4,25 / 8 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Feretti

Polecamy Ci również

Zobacz także