Jak dbać o okna z PCV?

0
Jak dbać o okna z PCV?

Okna z PCV są eleganckie, funkcjonalne i trwałe. Z tych też powodów ich popularność w naszym kraju jest ogromna. Wszechobecne „plastiki” nie wymagają wprawdzie jakichś szczególnie skomplikowanych zabiegów konserwacyjnych, ale nie znaczy to, że nie trzeba o nie dbać w ogóle.

okna PCVOkna są przecież przez długi czas narażone na działanie czynników zewnętrznych, w związku z czym trzeba je systematycznie czyścić. Do mycia okien plastikowych stosuje się tradycyjne środki myjące. Niewskazane jest używanie do tego celu rozpuszczalników, żrących środków chemicznych oraz środków czystości, które mogłyby spowodować zarysowania na profilach okiennych lub pakietach szybowych.

Raz w roku, najlepiej zaraz po zimie – warto nasmarować uszczelki wazeliną techniczną. Zapewni to szczelność okien. Okresowemu smarowaniu warto także poddać okucia okienne, co sprawi, że skrzydła będą pracować lekko i bezdźwięcznie.

okna plastikowe

Kiedy dom jest dopiero w fazie wykańczania lub planujemy w nim remont – okna powinny zostać szczelnie zabezpieczone folią. Jeśli pomimo zabezpieczenia – zdarzy się, że okna zostaną zabrudzone zaprawą tynkarską, farbą, klejem, itp. – konieczne jest jak najszybsze usunięcie zabrudzeń z ich powierzchni.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Agnieszka Jaros

Zdjęcia: Oknoplast

Polecamy Ci również

Zobacz także