Jak dopasować meble do naszego ogrodu, tarasu czy balkonu?

Jak dopasować meble do naszego ogrodu, tarasu czy balkonu?

W ciepłe letnie dni ogród, taras czy balkon staje się często miejscem, w którym szukamy odpoczynku od nagrzanych pomieszczeń, spędzamy czas z przyjaciółmi czy opalamy się. Co zrobić, aby miejsca te stały się wymarzonym miejscem relaksu? Jak dopasować meble do naszych roślin i gustu?

Odpowiedzi udzielił Robert Świątkowski, Dyrektor Sektora Ogród w Castorama Polska Sp. z o.o.

meble do ogroduPolacy coraz częściej przykładają uwagę do estetyki swoich ogrodów, tarasów i balkonów. Aby móc spędzać w tych miejscach przyjemnie czas powinniśmy wyposażyć je w trwałe, wygodne i odpowiednio dobrane meble ogrodowe. Każdy, kto chciałby, aby jego balkon, czy ogród cieszył oko powinien zapoznać się z podstawowymi stylami, w których możemy aranżować przestrzeń na świeżym powietrzu.

Elegancja

Osoby, które chcą urządzić swój ogród w eleganckiej stylistyce powinny zadbać o staranne dobranie i zestawienie ze sobą poszczególnych elementów wystroju. Meble powinny współgrać z zielenią i delikatnie podkreślać jej piękno. W tej aranżacji bardzo ważne jest również zachowanie ładu kolorystycznego i konsekwencja w doborze barw zarówno w przypadku mebli ogrodowych, jak i dodatków - poduszek, obrusu czy zastawy. Eleganckie meble najczęściej wykonane są z metalu, np. lakierowanej stali, wytrzymałego i stabilnego żeliwa czy lekkiego i trwałego aluminium. Zdarza się, że metal jest łączony z tkaniną, drewnem czy ceramiką.

Styl klasyczny

Miłośnicy ciepłej i domowej atmosfery chętnie aranżują swój ogród, taras czy balkon w klasycznym stylu. Kojarzy się on z ciepłą, naturalną kolorystyką i ponadczasowymi formami. Tradycyjne meble najczęściej wykonane są z różnych gatunków drewna. Najlepiej sprawdzają się tu modele o prostych kształtach i naturalnych barwach. W klasycznej stylizacji ogrodu możemy wykorzystać również meble plecione, wykonane z wikliny lub rattanu.

Nowoczesność

Osoby ceniące sobie minimalistyczny funkcjonalizm mogą urządzić swój ogród w stylu nowoczesnym, będącym synonimem umiaru i lekkości. W takiej aranżacji dominują sprzęty o prostej, ale eleganckiej formie wykonane z tworzywa sztucznego lub metalu, głównie aluminium. Często mają również wstawki z drewna, szkła lub tkanin.

metalowe meble ogrodowe
meble na taras
meble wypoczynkowe do ogrodu
meble ogrodowe z rattanu
meble na balkon
kolorowe meble ogrodowe

Siła barw

Dla odważnych i lubiących energetyczne połączenia barw dobrym wyborem będą kolorowe meble ogrodowe wykonane z tworzyw sztucznych. Ich główną zaletą jest lekkość, łatwość utrzymania w czystości i przechowywania. Dzięki ich ciekawemu wzornictwu oraz nasyconym barwom możemy w naszym ogrodzie, balkonie czy tarasie niepowtarzalny i stylowy mix.

Obecna oferta mebli ogrodowych otwiera przed nami niemal nieograniczone możliwości aranżacji przestrzeni na świeżym powietrzu. Możemy pozwolić sobie na łączenie różnych styli, zestawów i materiałów. Pamiętajmy, że aby cieszyć się wybranymi produktami przez lata musimy zarówno dopasować ich wygląd do naszych preferencji, jak również zwrócić uwagę na ich funkcjonalność i jakość.

Oceń artykuł
3,38 / 8 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Castorama

Polecamy Ci również

Zobacz także