Jak dopasować parawan do wanny?

Jak dopasować parawan do wanny?

Większość parawanów łazienkowych ma wymiary 70 cm x 140 – 150 cm. Jednak zdecydowana większość producentów tych wyrobów umożliwia także zamówienie parawanu na wymiar. Tym samym, parawan można dopasować nawet do wanny umiejscowionej w łazience na poddaszu, gdzie występują liczne skosy.

parawan nawannowy

Najpopularniejsze parawany to parawany wahadłowe, przesuwne i harmonijkowe. Pierwsze
z wymienionych nadają się jedynie do tradycyjnych wanien prostokątnych. Są łatwe do utrzymania w czystości, a ich obecność w łazience nie utrudnia mycia wanny. W zależności od typu obracają się wokół własnej osi, w jedną lub w dwie strony, o 90 lub 180 stopni.

Parawany przesuwne można stosować do każdego typu wanny. Są one skonstruowane w taki sposób, że ich elementy ruchome nasuwają się na elementy stałe. Wymagają zamontowania na krawędzi wanny specjalnych prowadnic.

Do każdego typu wanny można także zastosować parawan harmonijkowy. Jednak w przeciwieństwie do parawanu przesuwnego – nie wymaga on montażu prowadnic na krawędzi wanny. Taki parawan, po złożeniu można odchylić na ścianę, aby swobodnie umyć wannę. Niektóre parawany harmonijkowe pozwalają na stworzenie trzyściennej kabiny prysznicowej, dzięki czemu możliwe jest korzystanie z natrysku w wannie. Aktualnie, wszystkie typy parawanów łazienkowych są ciekawie i estetycznie wykonane i oprócz funkcji czysto użytkowej, stają się niejednokrotnie interesującym elementem dekoracyjnym w łaziance.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Agnieszka Jaros

Zdjęcia: Sanplast

Polecamy Ci również

Zobacz także