Jak konsumenci wpływają na wygląd mebli?

Jak konsumenci wpływają na wygląd mebli?

Firma Paged Meble, zanim wprowadzi do sprzedaży nową kolekcję mebli, poddaje ją dokładnym badaniom, zarówno wśród potencjalnych klientów, jak i dystrybutorów. Mają one na celu poznanie opinii odbiorców dotyczących nowych konceptów mebli oraz porównanie ich do oferty dostępnej na rynku.

Podczas tworzenia kolekcji na 2012 rok w ten sposób przetestowane zostały kolekcje Malibu, Catania oraz Linea, a zebrane wnioski wpłynęły na ostateczny wygląd mebli.

"Opinie konsumentów są dla nas niezwykle cenne i staramy się z nich korzystać każdorazowo przy wprowadzaniu nowych wzorów. Nowoczesny i prosty styl naszych kolekcji w ostatnich badaniach znalazł uznanie, najważniejsze dla nas były jednak wskazówki i podpowiedzi, co możemy zrobić, aby meble były jeszcze bardziej funkcjonalne. Mamy nadzieję, że w ten sposób Paged Meble spełni oczekiwania najbardziej wymagających klientów" - powiedziała Julitta Maciejewska-Walczak, Dyrektor Marketingu Paged Meble.

Pierwszą z testowanych kolekcji była Malibu przeznaczona do salonu. Meble zostały bardzo dobrze ocenione zarówno wśród dystrybutorów, jak i klientów ostatecznych podczas grup fokusowych. Jednym z istotnych aspektów poruszonych w badaniu był kolor mebli. Ostatecznie do produkcji trafi wybarwienie frontów cafe latte, które zostało zasugerowane przez uczestników. Spostrzeżenia klientów spowodowały, że przed wprowadzeniem produktów na rynek zmianie uległ projekt witryny. Stała się wyższa, szersza, a lekkości nadała jej większa przeszklona przestrzeń.

Kolejną badaną nowością była Catania. Oryginalna forma i ponadczasowy styl tego zestawu według klientów nadały meblom wyjątkowy charakter. Są to meble aspiracyjne i intrygujące - nie da się ich nie zauważyć. Same meble określono jako "z górnej półki", pakowne, solidne i umożliwiające wielowariantowość ustawienia elementów zestawu. Rady dystrybutorów oraz sugestie klientów ostatecznych udoskonaliły kolekcję. Wnętrze mebli zostanie bardziej dopasowane do korpusów, uzyska atrakcyjniejsze oświetlenie, a nowością będzie trzyczęściowa, zamykana i bardzo praktyczna komoda. Zgodnie z opiniami badanych zmianie ulegnie także sposób montowania elementów szklanych w meblach.

Konsumenci mieli największy wpływ na ostateczny wygląd kolekcji Linea. Kształt i funkcjonalność mebli zostały ocenione bardzo pozytywnie, jednak klienci zasugerowali zmianę koloru frontów. Dlatego też, mimo że szarości na światowych targach meblowych święcą triumfy, specjaliści Paged Meble postanowili wprowadzić okleinę dąb moccacino z ozdobnymi elementami w dębie eco. Dodatkowo zaprojektowane zostały nowe szafki z wygodną przestrzenią na sprzęt RTV.

Wszystkie kolekcje Paged Meble wykonane zostały z naturalnych fornirów, a dzięki pracy specjalistów oraz uwzględnieniu wyników badań, są nowoczesne i trwałe. Linea, Malibu i Catania są już dostępne na rynku.

Oceń artykuł
3,90 / 10 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: Paged Meble

Polecamy Ci również

Zobacz także