Jak osiągnąć idealnie równe ściany? Użyj gładzi...

0
Jak osiągnąć idealnie równe ściany? Użyj gładzi...

Nawet starannie wykonane tynki cementowe czy cementowo-wapienne nie mają idealnie gładkiej powierzchni - ich faktura jest naturalnie chropowata. Dlatego przed malowaniem powinny zostać wyrównane cienką warstwą gładzi gipsowej.

BOLIX SP - biała gładź szpachlowaBiała gładź szpachlowa BOLIX SP stosowana jest do właściwego przygotowania powierzchni ścian pod powłoki malarskie i tapety wewnątrz budynku. Zastosowanie gładzi umożliwia wykonanie białej gładkiej powierzchni ścian i sufitów na podłożach mieneralnych jak: powierzchnie betonowe, tynki cementowe, cementowo-wapienne i gipsowe.

Czytaj także: Klej do ceramiki BOLIX E - czym przykleić płytki ceramiczne?

BOLIX SP to idealny produkt do uzyskania wysokiego standardu wykończenia powierzchni ścian w pomieszczeniach wewnętrznych o temperaturze dodatniej. Jest polecany do spoinowania płyt gipsowo-kartonowych (przy zastosowaniu taśmy zbrojącej), klejenia kasetonów styropianowych oraz do renowacji, wypełniania ubytków i uzupełniania pęknięć w ścianach i sufitach.

Czytaj także: Wybieramy płytki ceramiczne. Czym się kierować?

Parametry techniczne - BOLIX SP:

? Temperatura stosowania: od +5°C do +25°C ? Temperatura podłoża: od +5°C do +25°C ? Proporcje mieszania: 5,60÷6,00l wody na 20kg gładzi ? Czas otwarty pracy: ok. 2,0h ? Optymalna grubość jednej warstwy: 2 mm ? Średnie zużycie: ok. 0,90 kg/m2 na każdy 1mm grubości warstwy. ? Konsystencja: suchy proszek ? Kolor: biały

Oceń artykuł
3,40 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: pointb

Polecamy Ci również

Zobacz także